
Reklama.
Projekty podejmują problematykę tożsamości i przemocy w kontekście obowiązujących norm i ról społecznych. W przewrotny sposób opowiadają o uprzedmiotowieniu i zniewoleniu przez tak zwaną “normę” i “tradycję”, oraz o tym, co można ukryć pod łóżkiem w świecie, gdzie na pierwszy rzut oka panuje wzorowy porządek - mama gotuje, tata pracuje, a dzieci nie trzymają łokci na stole.
Ania Światłowska urodziła się w 1982 roku w Warszawie, przez ostatnie 4 lata mieszkała w Madrycie, gdzie obecnie jest doktorantką na Wydziale Sztuk Pięknych Universidad Complutense de Madrid, i gdzie powstały oba projekty.
Instrukcja Obsługi była wcześniej wystawiana w byłym domu publicznym w centrum Madrytu, gdzie przez dwa tygodnie z powodzeniem stwarzała pozory domowej atmosfery, oraz na wystawie MAC+i 09 w Centro Cultural MIRA w Pozuelo de Alarcón. Projekt DOM w 2010 roku reprezentował Polskę na II Międzynarodowym Biennale Młodej Sztuki w Moskwie.
Wystawy objęte są patronatem min. Stwarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej, MiTo art.café.books i Wydzału Sztuk Pieknych Universidad Complutense. Głównym patronem jest Instytut Adama Mickiewicza, w ramach programu Kultura Polska na Świecie.
Jeśli nie ma Was akurat w Meksyku, przyjdzcie do MiTo zobaczyć jedną z prac Ani