O autorze
Starty w rajdach rozpoczął w roku 2001 od Enduro w klasie 2K quadów, by wkrótce rozpocząć rywalizację sportową także w Cross Country w klasie 2K. Od tego momentu wielokrotnie stawał na najwyższym podium Mistrzostw Polski w Enduro (2003, 2004, 2005, 2007, 2008) oraz w Motocrossie (2005), by w końcu sukcesy krajowe przekuć na osiągnięcia międzynarodowe.
W 2009 r. wywalczył III miejsce w Rajdzie Dakar, będąc pierwszym Polakiem w ponad 30-letniej historii tego najbardziej znanego rajdu na świecie, któremu udało się stanąć na podium. Sezon 2010 r. w światowej rywalizacji quadów całkowicie należał do quadowca, który zdominował klasyfikację Pucharu Świata Cross Country.

Ameryka jest piękna... podobno

Ameryka Południowa to kontynent o bardzo różnorodnych krajobrazach. Od tnących niebo ostrych szczytów Andów, przez wielobarwne solne, piaszczyste i skaliste pustynie, marsjańskie krajobrazy na pograniczu Chile i Argentyny, pampę, aż po malownicze wybrzeża oceanu. To wszystko jest naprawdę piękne... podobno.Niestety jadąc w Dakarze nie ma czasu na podziwianie widoków. Na pewno można zapomnieć o tym na odcinkach specjalnych. Trochę czasu można wygospodarować na dojazdówkach, ale one oznaczają na ogół jazdę w nieraz gęstym ruchu ulicznym. Lepiej więc nie pozwalać sobie na dekoncentrację.

Poza tym jeśli dojazdówka prowadzi do odcinka specjalnego, to ja wówczas skupiam się na zbieraniu myśli i siły. Staram się ułożyć taktykę. Z kolei w drodze na biwak, po zakończonym już oesie analizuję trasę i zastanawiam się co powinienem powiedzieć mechanikom, co należy poprawić, a co sprawdzić. Nie wspominam już o zmęczeniu, które sprawia, że człowiek marzy już tylko o dotarciu do celu.

Jeśli mogę sobie pozwolić na chwilę opatrzonego dużym cudzysłowem "zapomnienia", to moje myśli zaprząta reprezentacja Polski, bo nic nie cieszy mnie tak, jak to zjednoczenie po latach i wspólna walka pod jedną flagą. Wczoraj mieliśmy bardzo symboliczny moment, bo po naszywki Poland National Team zgłosili się koledzy z Orlen Team. To jest prawdziwy przełom. Wystarczająco ważny i doniosły żeby nie pozwolić się skupić na żadnych innych rzeczach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
0 0Unia Europejska ma obciąć Polsce 13 miliardów euro. Chce przeznaczyć te pieniądze na ekologię
0 0Inflacja w Polsce wyższa niż oczekiwano. Wyjaśniamy, komu to jest na rękę
0 0Poważne oskarżenia Edyty Górniak. Wyjaśniła, czym były "podziękowania" Cleo
0 0Youtuber z kolegą nagrał jak jedzie 300 km/h i udawał, że to nie w Polsce. Szybko go namierzono
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy