Jego prace to połączenie idealnej kreski ze swobodną plamą ciepłych, akwarelowych barw. Tytus Brzozowski, architekt i akwarelista, rysuje Warszawę, ale nie tą do bólu rzeczywistą. Malarz sięga do historii miasta, odwzorowując dawny wygląd niektórych budynków czy ulic, łącząc w ten sposób współczesność z historią. Miejska rzeczywistość często miesza się tutaj z surrealistycznymi elementami, które nadają akwarelom nieco magicznej aury. W powietrzu latają fortepiany a na dachach budynków, jak w filmie "Ucieczka z Kina Wolność" dostrzec można intrygujące postaci i zdarzenia.
Tytus Brzozowski jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Przez kilka lat pracował jako architekt, malując po godzinach. Jakiś czas temu odwrócił proporcje i teraz to malarstwo jest na pierwszym miejscu. Jednak jego prace nie odbiegają od architektury, są środkiem wyrazu i twórczą wypowiedzią artysty na temat przestrzeni miejskiej.
Jego prace mają w sobie magiczną aurę, przyciągającą wzrok. Ulice Warszawy często wyglądają jak te sprzed wojny a tramwaje ciągle są czerwone, jak za dawnych czasów. Tytus nawarstwia znaczenia, zestawiając w swoich pracach to, co jest, z tym co było. Tworzy swoją autorską wizję Warszawy, która w jego akwarelach jest ciepła i niezwykła. Akwarelista sięga do przedwojennej historii miasta, malując budynki, których już nie ma albo przypominając dawny wygląd budowli. Przestrzeń miasta, na akwarelach Tytusa, jest spójna i niezwykle klimatyczna. Autor rysuje miasto z wyobraźni umiejętnie czerpiąc z historii i wpisując ją w dzisiejszy obraz miasta.
Świat swoich obrazów konstruuje artysta w szczególny sposób. Akwarele przedstawiają cały przekrój przestrzeni - od chodnika po błękitne niebo. Można oglądać je całościowo, zachwycając się kompozycją i barwami, by za chwilę dokładnie przyjrzeć się poszczególnym piętrom. Tak jak u Boscha czy Bruegela, na obrazach Brzozowskiego znajdziemy różne niewiarygodne historie i ułamki zdarzeń dziejące się na kartce papieru.
Akwarele Tytusa Brzozowskiego tworzą niezwykle magnetyzującą wizję Warszawy. Mogą zachwycać na wielu płaszczyznach: jedni docenią ciepłe barwy, inni będą z zamiłowaniem szukali ukrytych szczegółów i postaci. Dla niektórych prace młodego artysty będą artystycznym manifestem na temat zaaranżowania miejskiej przestrzeni. Z jakiejkolwiek perspektywy będziecie oglądać te obrazy, jedno jest pewne, na pewno znajdziecie w nich jakiś interesujący Was element. A to świadczy o tym, że jest to sztuka warta poznania, nosząca w sobie ułamek duszy autora.