Ucieczka kapitału następuje praktycznie we wszystkich ujawnionych przez NBP pozycjach statystycznych bilnasy płatniczego. Inwestorzy bezpośredni wycofali ok. 1 mld dolarów kapitału. Panika ogarnęła inwestorów portfelowych. Wycofali prawie 4 mld dolarów, głównie pozbywając się polskich obligacji państwowych. Z banków komercyjnych odpłynęło za granicę 4 mld dolarów (przede wszystkim likwidacja depozytów obcokrajowców w bankach w Polsce).
Ucieczka kapitału przybiera na sile. W stosunku do stycznia 2016 r. uciekło 1 mld dolarów więcej inwestycji portfelowych. Do banków w styczniu kapitał jeszcze napływał, w lutym rozpoczęła się wycofywanie środków.
Oficjalne rezerwy walutowe NBP spadły o 1 mld dolarów. Również środki walutowe w dyspozycji Ministerstwa Finansów spadły w lutym w stosunku do stycznia 2016 r. o 1 mld euro. Może to wskazywać, że w tajemnicy przed opinią publiczną podejmowana jest obrona kursu złotego. Dla rządów PiS osłabienie złotego to poważne zagrożenie. Ewentualne osłabienie złotego to większe raty kredytów walutowych i wzrost niezadowolenia społecznego z rządów Jarosława Kaczyńskiego.