O autorze
Zaczynałem jako reporter Teleexpressu, ale potem porzuciłem zaszczytną służbę prawdzie, i zdobywszy dyplom MBA zostałem cynicznym specem od public relations. Popularyzowałem w Indiach urządzenia do produkcji mgły, testowałem samochody, tłumaczyłem teksty z języków znanych mi jedynie pobieżnie, doradzałem w kwestiach związanych z importem gazu ziemnego, na moment zasiadłem nawet w radzie nadzorczej fabryki spirytusu. Na szczęście, parę lat temu uruchomiłem w sobie wrażliwośc estetyczną i od tego czasu zarabiam jako operator obrazu. Z zapałem relizuję też moje marzenie - prowadzę firmę meblarską Saska Fabrik

Były cycki, będą tyłki... czyli: Mydełko Nivea!

Donatan-Cleo "SLAVICA"
Oglądając kolejne sekwencje drgających pośladków spodziewałem się, że jeszcze chwila, a Cleo zaintonuje Rotę. Do tego wprawdzie nie doszło, ale nawet bez wsparcie Konopnickiej, Cleo stała na straży słowiańskiej dumy.


Są trzy różnice pomiędzy największym hitem Donatana i Cleo „My Słowianie”, a najnowszą produkcją „Slavica”. W nowej produkcji:
1. Cleo śpiewa po angielsku, zamiast po polsku
2. Eksponowane są pośladki, zamiast piersi
3. piosenka nie jest żartobliwa, ale śmiertelnie poważna.Pierwszy hit Donatana i Cleo drażnił mnie tym głupawym uwielbieniem swojskości, ale trzeba przyznać, że zrealizowany był żartobliwie, z dystansem. Głupi, bo głupi – ale przynajmniej trochę śmieszny, a na pewno wesoły. Tym razem jednak, produkcja jest serio. Nic do śmiechu, wszystko na poważnie. Oglądając kolejne sekwencje drgających pośladków spodziewałem się, że jeszcze chwila, a Cleo zaintonuje Rotę. Do tego wprawdzie nie doszło, ale nawet bez wsparcie Konopnickiej Cleo stała na straży słowiańskiej dumy. Wyśpiewywała po angielsku swoje (nasze?) ideologiczne credo: słowiańskie dziewczyny mają najfajniejsze tyłki! Zachęcała przy tym dziewczęta, by potrząsały „tym co mama dała”, i by dużo klaskały w rytm muzyki. W myśl wojskowego modelu dydaktyki „pokazuję i objaśniam”, koleżanki Cleo pokazywały jak trzeba potrząsać, a Cleo, jak klaskać.

Cleo śpiewała także o wódce, kałasznikowie i matrioszkach - widać zatem wyraźnie, że nie chodziło wyłącznie o dupy, ale obronę najważniejszych zdobyczy cywilizacyjnych kultury słowiańskiej.

To smutne, że para młodych muzyków, którzy są u progu kariery, zdradza się z przerażającym brakiem pomysłowości. Jadą na „patencie” disco polo, tyle że realizowanym w nieco nowocześniejszej, młodzieżowej formie: ma być swojsko, rytmicznie, no i mają być fajne dupy. Pomysł chyba ok, skoro działa, ale czy naprawdę nie można realizować go na jakiś nowy sposób? I czy koniecznie trzeba rezygnować z wesołości (choćby głupawej) na rzecz patosu?

Kiedyś była taka wesoła pioseneczka śpiewana przez Marlenę Drozdowską i Marka Kondrata. Polacy ją pokochali, a Kondrat do dziś musi się tłumaczyć, że śpiewał ją wyłącznie dla wygłupu, jako pastisz. Było, jak było – spierać się nie ma sensu, bo „Mydełko Fa” pozostanie na wieki klasykiem. Dlaczego przywołuję ten hit? Bo oglądając następną po „My Słowianie” produkcję Donatana i Cleo mam takie odczucia, jakby Marek Kondrat nagrał kolejny szlagier pod tytułem „Mydełko Nivea”, przed czym racz nas zachować Panie...


Mydełko Fa :-)


Mydełko Nivea :-(

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Ambasada w Szwecji Nobla dla Tokarczuk prawie nie dostrzegła. Nasza dyplomacja znowu zawiodła
0 0"My Kaszubi...". Tusk na pożegnanie z RE powiedział kilka słów od serca

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy
DZIEJE SIĘ 0 0Tusk kandydatem na nowe prestiżowe stanowisko europejskie
0 0"Schetyna nam władzy nie odda". Mucha coraz mocniej uderza w lidera PO
Jaguar 0 0Duży, dostojny i w świetnej cenie. Tego SUV-a kupisz już za 1452 zł netto miesięcznie

NA ŚWIECIE

0 0Podobno w domu jest spokój. Do nowego Sejmu weszli ojciec oraz syn – i są w różnych partiach!
0 0"Jestem skłonny startować w wyborach na szefa PO". Pierwszy polityk rzuca wyzwanie Schetynie
MOTO 0 0Czy McLaren naprawdę jest tak kosmiczny, jak wygląda? W środku od razu zaskakuje jedna rzecz
POPKULTURA 0 0Zepsuliście mi serial, na który czekałam! "Batwoman" miała być hitem, a jest porażką