O autorze
Dorota Minta jest psychologiem klinicznym, pomagającym dzieciom i dorosłym z zaburzeniami odżywiania. Michał Bonarowski od lat pracuje w mediach i specjalizuje się w komunikacji nowoczesnych marek w Internecie. Łączy nas pasja kulinarna: lubimy uczestniczyć w ciekawych zdarzeniach z jedzeniem w roli głównej, poznawać doskonałe produkty i ich oryginalne smaki oraz stojących za nimi prawdziwych ludzi.
Lubimy spędzać czas z ludźmi ceniącymi dobry smak, kunszt rolników, producentów i kucharzy, cukierników, winiarzy. Od czasu do czasu zapraszamy przyjaciół do stołu i gotujemy dla nich dania, które właśnie odkryliśmy.
Dla ludzi tak jak my lubiących dobre smaki, powstał kalendarz imprez kulinarnych wartych odwiedzenia. Czekamy na Wasze maile: kontakt@wydarzeniakulinarne.pl

Wino, róże i emocje

Marta Regowska i Piotr Jabłoński, założyciele Wine&Roses
Marta Regowska i Piotr Jabłoński, założyciele Wine&Roses WydarzerniaKulinarne.pl
Na granicy warszawskiego Mokotowa i Śródmieścia od lat działa popularna kwiaciarnia. Po kwiaty przychodzą i mieszkańcy i przyjezdni i pracownicy pobliskich biur. A teraz aromaty i piękne kolory kwiatów zaczną przenikać się z winem.


Za projektem Wine and Roses stoi dwoje pasjonatów: Marta Regowska i Piotr Jabłoński.
Marta prowadzi szkołę winiarską Winodobranie. Mówi o sobie, że interesuje ją wino i kreatywna praca z nim związana. Często można spotkać ją na autorskich spotkaniach edukacyjnych o winie. Specjalizuje się w food pairingu, prowadzi degustacje i warsztaty winiarskie, układa karty win dla restauracji. Z wiedzy o winie szkoli pracowników FMCG oraz HoReCa. Ma najwyższy certyfikat winnego specjalisty WSET 4.
Piotr Jabłoński z żoną prowadzi Dos Gardenias – popularną od 1978 roku rodzinną kwiaciarnię na rogu Bagatela i Placu Unii Lubelskiej. Znajomi określają go jako miłośnika piękna i harmonii.


Ta kwiaciarnia nie będzie już taka, jak dotąd. Na antresoli pojawił się solidny stół z litego drewna, stworzony przez podwarszawskiego stolarza. Imponujący mebel otaczają lekkie półki z winami, a nieco dalej lodówka na wina. Tak, to sklep i warsztat winny. Stół to – jak mówią Marta i Piotr – centrum dowodzenia nowego projektu łączącego dobre smaki i edukację.
- To nie będzie zwykły sklep, tylko centrum wiedzy o winie – mówi Marta Regowska. – Od lat prowadzę warsztaty, w których na równi stawiam nie tylko smaki i aromaty, ale szczególnie harmonię między nimi. Dlatego planuję na przykład warsztaty winiarskie, które połączą wina i kwiaty. Jak? Będzie można spróbować win pachnących różami, fiołkami, irysami i te kwiaty jednocześnie dotknąć, powąchać. To wyjątkowe doznanie, w którym doświadczamy jak bardzo otaczające nas wonie i smaki przenikają się i oddziałują na nas w intensywny sposób – podkreśla Marta Regowska. Kwiatowo – winne warsztaty to nie jedyna atrakcja, jaką planują Marta z Piotrem. Mają tu odbywać się degustacje dla branży, spotkania biznesowe i szkolenia dla pasjonatów. A co dla zwykłych miłośników wina? – Wielu klientów kupuje wino i nie zawsze wie jak je najlepiej wykorzystać. Dlatego wyposażamy nasze wina w poręczną, wydrukowaną instrukcję do konkretnej butelki: przykłady pasujących dań, jak podawać, w jakiej temperaturze, do kiedy wypić, itd. Liczymy, że dzięki temu każdy będzie czuć, że wino pasuje do jego stylu i do okazji – dodaje Marta Regowska.
W sklepie Wine and Roses dobór ok 170 win jest dość specyficzny. Etykiety pochodzą od importerów zwykle zaopatrujących restauracje. Ale są tańsze niż w kartach, a ponadto wielu z nich nie dało się wcześniej kupić w detalu. Teraz mają być dostępne i zrozumiałe.
Wina ułożone są na półkach nie według regionów, ale cen. Po prostu większość klientów zaczyna szukanie wina od przedziału cenowego, więc tak jest wygodnie. Po wybraniu półki, z pomocą doradcy, będzie można wybrać rodzaj i szczep. Cena jest istotnym elementem decyzji klientów, dlatego w Wine and Roses są butelki i za ok 35 złotych, i szampan Perrier-Jouët za prawie 3,5 tysiąca złotych.
- Mam poczucie, że zaczynamy niezmiernie ekscytującą przygodę – mówi Piotr Jabłoński. Połączenie kwiatów i wina to wielki wulkan emocji i zmysłów. Przez całe życie towarzyszą mi kwiaty i wiem, jak mocno działają na ludzi. Dodanie do tego win to idealne dopełnienie, z którego cieszyć się będą wszyscy, niezależnie od tego, czy wino jest częścią ich życia, czy też kosztują go okazjonalnie.
Piotr wraz z żoną Aleksandrą Orłowską-Jabłońską są związani ze środowiskiem artystycznym. Oboje bardzo zaangażowali się w w tworzenie wystroju wnętrza Wine and Roses – każdy element jest tu przemyślany i stanowi element spójnej całości.
Wina i kwiaty w Wine and Roses będą przenikać się w różny sposób. Pozornie oddzielone, bo kwiaciarnia jest na parterze, a sklep winny na antresoli, widzą się przez ogromne, ażurowe przeszklenie. Kwiaty „wchodzą” też na schody, a wina pojawią się w na dole w specjalnych aranżacjach.
Trzymamy kciuki za powodzenie tego przedsięwzięcia!

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
MAMA:DU 0 0Ją okrzyknięto "babą od zboków", jej uczniów "zboczonymi". Psycholożka zdradza, co robi na WDŻ
0 0Czy istnieje męska depresja poporodowa? Terapeuta o tym, z czym przychodzą do niego polscy mężczyźni
0 0Chcesz być eko, ale nie wiesz, jak zacząć? Oto 15 BANALNYCH sposobów na zero waste
0 0Podstawowy argument antyszczepionkowców obalony! Prawnik wyjaśnia najprościej, jak się da
0 0Wypijają 18 l mleka na śniadanie. Liczba porodów 44-latki zadziwia, a wkrótce kolejny

DZIEJE SIĘ

0 0"Gwarantuję, że idę do Sejmu". To on miał oddać mandat Piotrowiczowi
0 0Piotrowicz jednak nie trafi do Sejmu! PiS ucina spekulacje