O autorze
Współzałożycielka i Wiceprezes Fundacji Królów, organizacji która w innowacyjny sposób pomaga młodzieży w aplikowaniu na najlepsze uczelnie na świecie.

Absolwentka socjologii kultury na University of Cambridge, socjologii na Lancaster University oraz stosunków międzynarodowych na UW. Stypendystka École Normale Superiéure w Paryżu.

Zawodowe doświadczenie zdobywała przez wiele lat w USA, Anglii oraz Francji, pracując dla międzynarodowych organizacji rządowych oraz pozarządowych w zakresie komunikacji, budowy programów edukacyjnych oraz konsultingu.

Jej blog poświęcony jest idei rozpowszechniania międzynarodowej edukacji oraz innowacyjnego podejścia do jej udostępniania.

Napisz do autorki lub skontaktuj się przez Linkedin

Paris Fashion Week

W jednym ze swoich wczesnych filmów („the Miracle Worker“) Anne Bancroft wypowiada kawestię, którą wiele już razy parafrazowałam na potrzeby towarzyskich gier pół-słówek: “Gdyby nie pana maniery, byłby z pana prawdziwy gentleman“. Ci, którzy w Paryżu mieszkają, lub bywają tu na trochę dłużej, być może zgodzą się ze mną, że miasto to ma w sobie tak wiele nonszalancji, że akceptuje odbywające się w nim światowe wydarzenia z lekkim ziewnięciem. Z drugiej jednak strony, gdyby nie fashion week, Paryż byłby może troszkę mniej nonszalancki. Trochę zdjęć z fashion week.


Wydarzeń fashion week które odbywają się bez specjalnego zaproszenia, trzeba troszkę poszukać. Po raz czwarty już Galeries Lafayette zorganizowało na tyłach paryskiej opery największy pokaz mody na świecie, w którym występują wybrani w internetowym castingu fashioniści z całego świata (wiek od 8 do 68 lat) i którzy przyjeżdżają tu na własny koszt i z własnymi kreacjami na pokaz. Wydarzenie to, które jest organizowane przede wszystkim z myślą o wielbicielach mody spoza branży, zyskało tak dużą popularność, że przychodzą je oglądać także profesjonaliści.


Jednym z miejsc, w których można poczuć, że Paryskie targi mody to w istocie targi, tysiące wystawców i ogromny biznes, jest około kilometrowy szereg białych hangarów, jakie ustawiane są na pólnocnej ścianie ogrodów Tuileries, niedaleko od Luwru. Odbywające się tu co pół roku Atelier Paris sur Mode to gigantyczny showroom, w krórym wystawcy z całego świata nie mający jeszcze renomy flagowych domów mody, prezentują to, co znajdziemy prawie wszędzie w większych i mniejszych sklepach „za rogiem“ wiosną przyszłego roku. Jutro postaram się uzupełnić mój wpis o wywiad z jednym z wystawców, w którym będę rozmawiała o tym jak to się robi, za ile i dlaczego tak drogo.[photo]714[photo]71481
[/photo]75[/photo]

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
0 0Kaczyński cieszy się, że gonimy Niemców. Ale powołuje się na raport, którego nie zrozumiał
0 0Unia Europejska ma obciąć Polsce 13 miliardów euro. Chce przeznaczyć te pieniądze na ekologię
0 0Cios w kandydata PiS na komisarza. Zabrano mu część zadań
0 0Borys Szyc wspaniały, tylko film słaby. Widziałem "Piłsudskiego" i czuję się znieważony
0 0Poważne oskarżenia Edyty Górniak. Wyjaśniła, czym były "podziękowania" Cleo
0 0Youtuber z kolegą nagrał jak jedzie 300 km/h i udawał, że to nie w Polsce. Szybko go namierzono
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy