KRRiT: Spoty Karskiego i Boniego dopiero po godz. 23. "Zagrażają psychicznemu rozwojowi małoletnich"

- Spoty Michała Boniego i Karola Karskiego zagrażają rozwojowi małoletnich - ostrzega Krajowa Rada.
- Spoty Michała Boniego i Karola Karskiego zagrażają rozwojowi małoletnich - ostrzega Krajowa Rada. youtube.com / Michał Boni
Trwa zła passa Michała Boniego i Karola Karskiego. Nie dość, że ich spoty zostały zgodnie uznane za najgorsze w tej kampanii, to jeszcze telewizja nie będzie ich mogła pokazywać w najlepszym czasie antenowym.

Taką decyzję podjęła właśnie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

- Spoty Karola Karskiego i Michała Boniego powinny być nadawane po godzinie 23.00 - czytamy w piśmie do władz TVP, do którego dotarł ASZdziennik.


Rada powołuje się przy tym na art. 18 ustawy o radiofonii i telewizji, który chroni wrażliwość niepełnoletnich widzów.

- W czasie chronionym, czyli w godzinach 6.00-23.00, zabronione jest nadawanie audycji lub innych przekazów zawierających sceny lub treści mogące mieć negatywny wpływ na prawidłowy fizyczny, psychiczny lub moralny rozwój małoletnich - argumentuje KRRiT. - Materiały wspomnianych kandydatów w sposób oczywisty stwarzają takie zagrożenie.To nie koniec złych wieści. Bezpłatne pasmo wyborcze nadawane jest w godzinach 17.20-18.00 oraz 22.10-22.40. Oznacza to, że spoty Boniego i Karskiego w telewizji mogą się ukazać tylko jeśli kandydaci wykupią czas na zasadach komercyjnych.

- Muszą wtedy oczywiście pamiętać o oznaczeniu swoich materiałów jako dozwolonych od 18. roku życia - kończy Rada.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Trwa ładowanie komentarzy...