Zapomnij o metroseksualnych chłopakach. Nowy trend to "Lumbersexual"

Zapomnij o metroseksualnych chłopakach. Nowy trend to "Lumbersexual".
Zapomnij o metroseksualnych chłopakach. Nowy trend to "Lumbersexual". shutterstock.com
Stało się, koniec ery metroseksualnych mężczyzn. Potwierdzają to zgodnie "The Guardian", "Newser" i "Cosmopolitan". Czas na lumberseksualnych. Są brodaci, niesamowicie męscy i ubierają się jak drwale.

Wprowadzone przez Marka Simpsona w 1994 roku w The Independent pojęcie, jako połączenie metropolii i heteroseksualizmu, szybko uległo stereotypom i dziś metroseksualny mężczyzna kojarzy nam się raczej pejoratywnie. "Kobiecy" mężczyźni, jak zwykło się mówić, powoli jednak zostają zastąpieni przez zupełnie inny typ.

Podczas gdy metroseksualizm odznaczał się przesadnym dbaniem o siebie, pożądaniem za modą i celebrowaniem własnej cielesności - lumberseksualizm stanowi zupełne przeciwieństwo. Mężczyzn takich nie interesują aż tak bardzo kosmetyki, nie usuwają nagminnie owłosienia, nie są wrażliwi i delikatni.
Podczas, gdy prorokowało się koniec ery brodaczy i traktowało ich zarosty, jako po prostu zwykły trend, wyszło na to, że była to zapowiedź prawdziwych, długofalowych tendencji. I tak, brody wcale nie znikają, a mężczyźni ubierają się w kraciaste koszule, toporne buty i z plecakiem na plecach biegną do lasu. Noszą tatuaże, jedzą prawdziwe mięso i potrafią naprawić zepsuty kran. Są kwintesencją męskości, na brak której kobiety przyzwyczajone do zamiany ról, zaczynały już narzekać. Ale oto powróciła, a przemysł modowo-kosmetyczny, oferujący takie a nie inne ubrania i usługi, jak chociażby popularne barbershopy, trzymają tendencję przy życiu.
O "Lumbersexual" mówi się na razie mało poważnie - większość zdjęć to memy, a teksty są przesycone ironią i żartem. Ale w wielu przypadkach tak przecież jest. Można więc się spodziewać, że i to pojęcie wkrótce na stałe wejdzie do słowników. Bo dziewczyny się cieszą na myśl o facecie, który złoży kredens, przeprowadzi przez las, porąbie drewno do kominka i otworzy butelkę zębami. Który nie używa więcej kremu pod oczy od nich i nie podkrada jej maszynki do golenia.

Zobacz też: Lumberseksualny nie znaczy niezadbany. Czyli jaki? Rozwiewamy wątpliwości

-Są szanse, jeśli to właśnie czytasz, że już wiesz, że spotykasz się z lumberseksualnym facetem - pisze Lane Moore w Cosmopolitan -I wiesz co? Jesteś szczęściarą.

Chcesz więcej stylu? Polub nas na facebooku!
Trwa ładowanie komentarzy...