Polscy turyści stworzyli na granicy Chorwacji i Słowenii nowe państwo. Posadę premiera oferowali... Kukizowi

Polscy turyści założyli Królestwo Enclavy. Ma tylko 100 m2 powierzchni.
Polscy turyści założyli Królestwo Enclavy. Ma tylko 100 m2 powierzchni. Fot. facebook.com/TheKingdomOfEnclava
Ostatnio obserwujemy w Europie swoistą "modę" na nowe państewka. Najpierw powstał Liberland, teraz polscy turyści powołali do życia Królestwo Enclavy. Jak wyjaśniają, to monarchia, ale ma też premiera. Jeszcze w kwietniu jego przedstawiciele oferowali tę posadę Pawłowi Kukizowi.

Tylko 100 metrów kwadratowych ma Królestwo Enclavy, które założyli polscy turyści na granicy Chorwacji i Słowenii. Wykorzystali fakt, że to sporny fragment terenu, postanowili powołać do życia nowy twór państwowy. Nie ma oczywiście szans na jego uznanie przez społeczność międzynarodową, ale założyciele się tym nie przejmują i apelują do uznania swojego państwa.

Twórcy napisali już konstytucję dla powołanego 23 kwietnia państwa. Zakłada ona, że Enclava to królestwo. Dzisiaj na tronie zasiada król Enclav I. 100-metrowe państewko ma też premiera. Jest nim Annemarijn Tamminga, choć jeszcze w kwietniu to stanowisko oferowano Pawłowi Kukizowi.

Szanowny Panie Pawle Kukizie,jako osoba upoważniona, chciałbym Panu zaproponować objęcie stanowiska Premiera rządu Kró...

Posted by The Kingdom Of Enclava on 23 kwietnia 2015
Oczywiście przez internet, tak jak przeprowadzono wybory. Bo Enclava to twór głównie internetowy. Także przez sieć uzyskuje się jego obywatelstwo. Wnioski przesłało już 5 tys. osób.

Liberland (http://liberland.org/) and Enclava on map.

Posted by The Kingdom Of Enclava on 29 kwietnia 2015
Źródło: "NY Daily News"
Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca