Polska stanie się jednak celem terrorystów? Państwo Islamskie wymienia nasz kraj na nowej liście wrógów

Czy coś nam grozi z tytułu bycia w koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu?
Czy coś nam grozi z tytułu bycia w koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu? Screen z filmu zamieszczonego na portalu jihadology.net
Propagandziści z Państwa Islamskiego opublikowali efektowny i zrobiony na modłę holywoodzką krótki clip, w którym zapowiadają, swoje zwycięstwo w imię Allaha i porażkę "koalicji diabła". Pomiędzy krajami zaliczanymi do wrogów Kalifatu, znalazła się także Polska. Całe nagranie nosi tytuł "Bez wytchnienia".

Wideo rozpoczyna się korzystnie wypadającym porównaniem wielkości obecnego terytorium kontrolowanego przez Państwo Islamskie z m. in. Wielką Brytanią (już teraz od niego mniejszą) i Belgią (8 razy tej wielkości). Kalifat został w nim przedstawiony jako państwo oparte na naukach proroka Mahometa, zbrojne armią, której siłą jest wiara. Stanowi ono przeciwieństwo spektakularnyhch krajów, takich jak Stany Zjednoczone, którego żołnierze walczą w imię interesów wielkich firm i... sodomitów.
Autorzy porównują też wysokie koszty nalotów powietrznych prowadzonych przez Zachód i Rosję z niewielkimi kosztami własnymi upatrując w tym prognozę swojego zwycięstwa. Źródłem ich dumy jest m. in. zniszczenie starożytnej Palmiry (jej zabytki ubliżały ich religii). Jakkolwiek myli się ten, kto ma ich za nietolerancyjnych ksenofobów. Przedstawiają siebie jako wrogich nacjonalizmom. Ich bojowników niezależnie od koloru skóry i pochodzenia łączy jedynie wiara, która da im zwycięstwo.

Flaga naszego kraju pojawia się wraz z innymi flagami państw zaliczonych do koalicji skierowanej przeciwko Kalifatowi około 3 minuty i 10 sekundy nagrania. Czy oznacza to, że będziemy brani pod uwagę jako potencjalny cel następnych zamachów terrorystycznych?

Napisz do autora: manuel.langer@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...