Były szef policji: " Niemców blokuje ich poprawność polityczna. Gdyby dotyczyło to chuliganów..."

Mariusz Sokołowski ocenił, że wydarzenia z nocy sylwestrowej obnażyły problem Niemców z problemem poprawności politycznej.
Mariusz Sokołowski ocenił, że wydarzenia z nocy sylwestrowej obnażyły problem Niemców z problemem poprawności politycznej. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
– Niemców blokuje ich poprawność polityczna – stwierdził były rzecznik policji, Mariusz Sokołowski, zapytany o to, dlaczego policja nie poradziła sobie z sylwestrowymi napaściami na kobiety w niemieckich miastach.

Zaproszony do programu "Dzień dobry TVN" Mariusz Sokołowski, został zapytany o dlaczego " policja mająca do czynienia z nowym źródłem zagrożeń nie radzi sobie w skutecznym zwalczaniu tego typu napaści". Były rzecznik policji stwierdził, że problem leży w ograniczeniu, jakie niesie za sobą poprawność polityczna. – Policja boi się reagować, bo nie wie jak zareaguje na to opinia publiczna, jak zareagują media i jak zareagują przełożeni jak zareaguje na to władza – stwierdził były rzecznik policji.
Mariusz Sokołowski
były rzecznik policji

Niemcy i niemieckie media mają poważny problem. Blokuje ich poprawność polityczna. Nowe zagrożenia są związane z falą imigrantów, która przybyła do Europy. To bezradność i niechęć w podejmowaniu decyzji, boją się reagować, bo nie wiedzą jak zareaguje na to władza, przełożeni. Wszyscy trochę przymykają na to oczy. Gdyby dotyczyło to chuliganów, czy pseudokibiców, reakcja byłaby natychmiastowa, znów poprawność polityczna. Służby mają związane ręce.

Jak już pisaliśmy w naTemat, 31 grudnia w trzech niemieckich miastach doszło do kilkuset ataków na tle seksualnym w Kolonii, Hamburgu i Stuttgarcie. Ofiarami napaści zostały dziesiątki kobiet i dziewcząt. Świadkowie twierdzą, że ataków dopuścili się imigranci.

źródło: Dziendobry Tvn

Napisz do autorki: kalina.chojnacka@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...