Prof. Jadwiga Staniszkis znowu uderza w PiS i Jarosława Kaczyńskiego. "Jego brat szanowałby prawo"

Niegdyś Staniszkis wspiera prezesa PiS, dziś nie szczędzi mu słów krytyki
Niegdyś Staniszkis wspiera prezesa PiS, dziś nie szczędzi mu słów krytyki Fot. Sławomir Kamiński / AG
Jadwiga Staniszkis nie kryje zażenowania tym, co dzieje się pod rządami PiS, które do niedawna popierała. I twierdzi, że Polska jest obcą cywilizacją dla Europy. Szczególnie teraz, po wizycie premier Beaty Szydło w Parlamencie Europejskim.- Wybitny polityk - mówi jednak wciąż o Jarosławie Kaczyński. Socjolożka zwraca jednak uwagę, że... nie jest taki, jak Lech Kaczyński, który "postępowałby inaczej".

Znana socjolog z trudem patrzy na to jak Polska zmienia się w oczach Europy. – Panuje przekonanie, że nic się nie stało – oceniła obronę Beaty Szydło w debacie z PE. Zdaniem Staniszkis, jednak stało się wiele i to złego. – Widać było, że [polski rząd - przyp. red.] to obca cywilizacja – mówiła w "Faktach po Faktach". – Na twarzach polityków dostrzegłam smutek. (…) Schulz prowadzący debatę dostał apopleksji, był purpurowy – dodała.

Jadwiga Staniszkis zauważyła jednak, że Szydło swoim wystąpieniem zdobyła pole manewru. Może nie wobec Unii Europejskie, ale na pewno względem Jarosława Kaczyńskiego. A temu nie szczędziła krytyki i zarzucała PiS, iż myślą tam, że "bierze się wszystko". – To jest po prostu smutne – oceniła. Według prof. Staniszkis, Polacy partii rządzącej jednaj tego nie wypomną, licząc na wcześniejsze emerytury i inne socjalne projekty.

Dostało się też Andrzejowi Dudzie, który zamiast być prezydentem z prawdziwego zdarzenia "jest na nartach". Jego spotkanie z Donaldem Tuskiem uznała za... "żenujące". Nie dziwi ją, że Europa jest,zaskoczona i zawiedziona.

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...