Tańsze lokum dla biskupa. Wrocław oddaje mieszkanie o wartości 750 tys. za... 10 tys. zł

Tańsze lokum dla biskupa. Wrocław oddaje mieszkanie o wartości 750 tys. za... 10 tys. zł
Tańsze lokum dla biskupa. Wrocław oddaje mieszkanie o wartości 750 tys. za... 10 tys. zł Wojciech Nekanda Trepka / Agencja Gazeta
Wrocławscy urzędnicy chcą sprzedać mieszkanie w zabytkowej kamienicy za niewielką cenę. Zamiast 758 tys. zł żądają bowiem zaledwie 10 tys. A tyle zapłaci kościół grekokatolicki, by ułatwić posługę swojemu biskupowi.

Bp Włodzimierz Juszczak upatrzył sobie lokal w zabytkowej kamienicy. Sam mieszka w sąsiednim, a urzędnicy wrocławscy urzędnicy bez przetargu myślą, by oddać mu kolejny za 10 tys. zł. Pomijają fakt, że mieszkanie jest warte ponad 750 tys. zł. Może ma to związek z tym, że diecezja biskupa była jednym z zarządców budynku.

Lokal komunalny należący do biskupa pełni "funkcję mieszkalną i reprezentatywną". Duchownemu nie wystarczy jednak na inne potrzeby. Stąd pomysł, by zajął kolejny. – Za remont mieszkania płaciliśmy z własnych funduszy – tłumaczy "Głosowi Wielkopolski" ks. Andrzej Michaliszyn, diecezjalny ekonom. Nie wspomina tylko, że to głównie miasto zajęło się odnową kamienicy. Wyłożyło 400 tys. złotych, gdy remont pochłonął ponad 500 tys.

Rzecznik prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza nie komentuje sprawy, za to głos zabierają radni. To do nich będzie należeć decyzja, kto i za ile kupi mieszkanie. – Jestem przeciwna oddawaniu za symboliczne kwoty gminnego majątku Kościołowi – powiedziała Renata Granowska, przewodnicząca rady. – Wrocławian na to nie stać. Uważam, że miasto powinno wszystkich traktować równo - zaznaczyła.


źródło: gazetawroclawska.pl

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...