Polski mufti: Może w Europie powinno karać się śmiercią za terroryzm

Mufti Tomasz Miśkiewicz twierdzi, że Europa powinna karać terroryzm nawet karą śmierci.
Mufti Tomasz Miśkiewicz twierdzi, że Europa powinna karać terroryzm nawet karą śmierci. Fot. Kadr z YouTube
Przewodniczący Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP, mufti Tomasz Miśkiewicz jest zdania, że Zachód i muzułmanie muszą działać wspólnie w zwalczaniu terroryzmu. Stwierdził też, że powinno się monitorować osoby przebywające nielegalnie na terenie UE oraz zastanawiał się, czy na Starym Kontynencie nie powinno się wprowadzić kary śmierci za terroryzm.

– Nie można mówić, że jeśli osoba z danego wyznania, która popełni morderstwo, utnie komuś głowę, to całe wyznanie jest niedobre – podkreślał mufti. Miśkiewicz zaznaczył, że dużą rolę w walce z terroryzmem odgrywają edukacja i integracja.

Mufti zauważył, że osoby, które dokonują aktów terroru często są nauczane przez ekstremistów tu, w Europie. Dlatego, jak przekonuje mufti, winić należy nie cały system religijny, a jedynie "poszczególne osoby i ich edukację".

– Może trzeba przyjrzeć się programowi nauczania. Monitorować osoby, które głoszą nienawiść, niezależnie od tego, czy jest to duchowny, czy osoba cywilna – zastanawiał się Miśkiewicz. – Nie można wykorzystywać demokracji, dla demokracji trzeba działać, a filozofie tego typu jak terroryzm należy zwalczać we wszelaki sposób. Jesteśmy jako społeczność muzułmańska za tym – dodał.

źródło: TVN24

Napisz do autora: adam.gaafar@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...