Arcybiskup Jędraszewski chwali łódzkiego drukarza za złamanie prawa. "Został skazany na wniosek lewackiego RPO"

Wiceprzewodniczący Episkopatu tym razem pochylił się nad Adamem Bodnarem, Rzecznikiem Praw Obywatelskich.
Wiceprzewodniczący Episkopatu tym razem pochylił się nad Adamem Bodnarem, Rzecznikiem Praw Obywatelskich. fot. screen YouTube
Niepochlebnie wypowiadał się na temat singli i przestrzegał przed tym, że biali będą pokazywani w rezerwatach. Teraz Marek Jędraszewski, wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i arcybiskup łódzki, skrytykował Rzecznika Praw Obywatelskich.

Łódzki sąd skazał drukarza, który z powodów ideologicznych odmówił usługi Fundacji LGBT. Skazał go na podstawie art. 138 Kodeksu wykroczeń.

Kto, zajmując się zawodowo świadczeniem usług, żąda i pobiera za świadczenie zapłatę wyższą od obowiązującej albo umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia świadczenia, do którego jest obowiązany,podlega karze grzywny. Czytaj więcej

W sprawę po stronie drukarza zaangażował się minister sprawiedliwości rządu PiS, Zbigniew Ziobro. Teraz okazało się, że przedsiębiorca jest wzorem dla arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

– To sprawa precedensowa. On uważał, że nie może przyczyniać się swoją pracą do szerzenia ideologii wypaczających prawdę o człowieku. Jakże nie być dumnym z tego mieszkańca naszej Łodzi? A jednocześnie jak go nie wspierać w tej odwadze? Jakże nie brać przykładu, jak żyć i jak wiarę przekuwać na codzienność? – pytał Jędraszewski podczas nabożeństwa. Następnie Jędraszewski powiedział, że drukarz "został skazany na wniosek lewackiego Rzecznika Praw Obywatelskich", choć zawiadomienie na policję złożyła Jej Perfekcyjność.
Przypominjmy, że dyskryminację w dostępie do dóbr i usług popiera Wojciech Kaczmarczyk, pełnomocnik rządu PiS ds. równego traktowania. Jego zdaniem przedsiębiorca powinien mieć prawo odmówić obsługi np. osoby czarnoskórej. Te wypowiedzi ministra spotkały się z ostrą reakcją internautów, którzy przypomnieli mu segregację rasową w USA oraz wykluczenie Żydów z III Rzeszy.

źródło: Gazeta.pl
Trwa ładowanie komentarzy...