Kuratorium oświaty ogłasza konkurs wiedzy o Lechu Kaczyńskim. Zgłosić mogą się gimnazjaliści

Mazowieckie Kuratorium Oświaty ogłosiło konkurs pt. "Lech Kaczyński - historia najnowsza".
Mazowieckie Kuratorium Oświaty ogłosiło konkurs pt. "Lech Kaczyński - historia najnowsza". Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta
Gimnazjaliści z Mazowsza będą się uczyć historii Polski w dość nietypowy sposób. Kuratorium oświaty zachęca ich do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o Lechu Kaczyńskim. Będą się uczyć, co robił i jak funkcjonowało państwo pod jego rządami.

Kuratorium oświaty w opisie konkursu tak tłumaczy swoje szczególne zainteresowanie osobą Lecha Kaczyńskiego:

Może i Wy jesteście ciekawi – a nauka bierze się właśnie ze zwykłej ciekawości – gdzie się urodził, jak żył, co robił, jak wyglądała Polska za jego czasów, przed Waszym urodzeniem i wtedy, gdy byliście mali, a przede wszystkim – dlaczego do dziś jego osoba budzi wśród Polaków zainteresowanie i duże emocje? Czytaj więcej


Konkurs został podzielony na etapy szkolny, rejonowy i wojewódzki. Będzie sprawdzał kolejno znajomość najnowszej historii Polski i działalności opozycyjnej Lecha Kaczyńskiego w latach 70. i 80. Na etapie wojewódzkim będzie się natomiast koncentrował na latach 90. i współpracy Kaczyńskiego z Lechem Wałęsą.

Wśród polecanych materiałów pomocniczych znalazła się między innymi strona internetowa www.lechkaczynski.org, książka Marty Kaczyńskiej pt. "Moi rodzice" i film dokumentalny "Niosła go Polska. Filmowa biografia prezydenta Lecha Kaczyńskiego" w reżyserii Roberta Kaczmarka.

W składzie komisji konkursu znajdzie się natomiast wykładający na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego dr Jacek Żurek, a także między innymi Łukasz Warzecha, autor książki "Lech Kaczyński - ostatni wywiad" oraz redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz.


źródło: tvn24.pl
Trwa ładowanie komentarzy...