Uważajcie na groźnego wirusa na Facebooku. Podszywa się pod zdjęcia wysyłane przez znajomych i przejmuje konto

Z tym wirusem nie ma żartów. Niewinny załącznik na Facebooku może pozbawić cię konta i pieniędzy.
Z tym wirusem nie ma żartów. Niewinny załącznik na Facebooku może pozbawić cię konta i pieniędzy. Fot. 123rf.com
Zastanówcie się dobrze, zanim klikniecie w załącznik w wiadomości od znajomego na Facebooku. Niewinnie wyglądająca grafika w formacie SVG może okazać się groźnym wirusem, który przejmie wasze konto.

Zarażone pliki mają nazwę w formie photo_[cyfry].svg. Złośliwy wirus udaje plik graficzny załączony w wiadomości od znajomego. Kliknięcie w link na facebookowym czacie przekierowuje do strony z rozszerzeniem dla przeglądarki.

W rzeczywistości komputer jest infekowany niebezpiecznym kodem, który m.in. przejmuje kontrole nad kontem w serwisie społecznościowym. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej. W sieci można znaleźć relacje osób, które zauważyły także zdalnie zrobione przelewy na PayPalu.

– Jeśli zainstalowałeś w swojej przeglądarce ten dodatek, nie będziesz w stanie go usunąć bezpośrednio z przeglądarki. Niestety, dodatek zamyka stronę z ustawieniami (starając się nie dopuścić do jego usunięcia). Dlatego dodatek trzeba usunąć ręcznie – informują specjaliści z serwisu Niebezpiecznik.pl i przedstawiają dokładną instrukcję jak pozbyć się intruza z systemu.

Usunięcie wirusa nie jest proste a ryzyko ogromne, więc najlepiej mieć się na baczności i uważać na podejrzane załączniki. Po zainfekowaniu komputera, wirus rozsyła wiadomości kontaktom z Facebooka, warto więc ostrzec o sprawie swoich znajomych.

Jest także jeden bardzo prosty, a jednocześnie trudny, sposób, któ®y pozwoli się uchronić przed tym wirusem. Tutaj go opisaliśmy.

źródło: Niebezpiecznik.pl
Trwa ładowanie komentarzy...