Nie żyje Carrie Fisher. Księżniczka Leia zmarła w wieku 60 lat. "Była kochana przez świat"

The Late Show with Stephen Colbert
Aktorka znana przede wszystkim z roli księżniczki Lei w "Gwiezdnych wojnach" zmarła dziś w wieku 60 lat. Aktorka kilka dni temu przeszła zawał serca. Magazyn "People" podaje, że zmarła w szpitalu.

Trzy dni temu Fisher dostała ataku serca, gdy była na pokładzie samolotu podróżującego z Londynu do Los Angeles. Atak nastąpił na 15 minut przed lądowaniem. Aktorka była reanimowana jeszcze na pokładzie, a potem przez pracowników pogotowia do momentu, gdy wrócił puls. Trafiła na oddział intensywnej terapii w szpitalu Los Angeles w stanie krytycznym. Niestety jej stan nie uległ poprawie.
Aktorka wracała z Wielkiej Brytanii, gdyż promowała tam swoją nową książkę biograficzną, "The Princess Diarist". Opisała w niej m.in. kulisy romansu z Harrisonem Fordem - gwiezdnowojennym Hanem Solo na planie filmowym.

Rzecznik córki aktorki wystosował oświadczenie, w którym miedzy innymi czytamy: "Z głębokim żalem Billie Lourd [córka aktorki - przyp.red] potwierdza, że jej ukochana matka odeszła tego ranka o 8.55". "Była kochana przez świat i będzie nam jej głęboko brakowało. Cała rodzina dziękuje za wasze myśli i modlitwy".
Carrie Fisher była córką artysty wokalnego Eddiego Fishera i aktorki Debbie Reynolds. Zadebiutowała na Broadwayu w 1973 roku jako aktorka w musicalu "Irene”. Potem przyszły kolejne spektakle na deskach teatrów w Nowym Jorku.

Pierwszym filmem, w którym wystąpiła Carrie, była komedia romantyczna "Szampon”. Zaledwie dwa lata później, w 1977 roku, zaproponowano jej rolę księżniczki Lei w trylogii George’a Lucasa "Gwiezdne wojny”.

Carrie Fisher była nie tylko aktorką, ale i pisarką. Jej debiut książkowy został nagrodzony Los Angeles Pen Award. W 1990 roku na podstawie jej autobiografii "Postcards from the Edge” nakręcono film pt. "Pocztówki znad krawędzi” z udziałem Meryl Streep i Shirley MacLaine, opowiadający o skomplikowanych relacjach córki z matką.
Prywatnie aktorka zmagała się z wieloma problemami. W młodości walczyła z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu, przeszła też załamanie nerwowe.


Napisz do autora: lidia.pustelnik@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...