Wrocławski Browar Sto Mostów uwarzył najlepsze piwo na świecie! "Piwo znów jest wizytówką Wrocławia"

W Browarze Stu Mostów uwarzono najlepsze piwo świata.
W Browarze Stu Mostów uwarzono najlepsze piwo świata. materiały prasowe
Takim sukcesem nie może się pochwalić żaden browar na świecie. Wrocławianie uwarzyli piwo, które zdobyło najwięcej nagród w takich kategoriach, jak walory smakowe i jakość. Chmiel sprowadzano aż z Australii i USA, ale opłaciło się – tytuł "Best new beer in the world" jedzie do Wrocławia.

Piwo o wdzięcznej i bardzo zagadkowej nazwie ART#9 Oatmeal Hoptart dostało w sumie trzy medale. Tym samym zostało uznane przez prestiżowy portal RateBeer za najlepsze piwo minionego roku.

– Użyliśmy najbardziej aromatycznych chmieli ze Stanów Zjednoczonych i Australii. Dodawaliśmy je tylko metodą late hopping, czyli na zimno – opowiadał reporterowi "Gazety Wyborczej" Mateusz Gulej, główny piwowar Browaru Stu Mostów. Zdradził przy okazji, że do piwa wsypywano płatki owsiane, dzięki czemu powstał lekki napój, trochę kwaśny i bardzo orzeźwiający.

Browar Stu Mostów mieści się we Wrocławiu. Nie jest to jednak jakaś wielka fabryka, gdzie wpuszczani są wyłącznie pracownicy, gdzie przy bramie siedzi strażnik i sprawdza przepustki. Do browaru przy ulicy Długosza może wejść każdy. Co więcej, na miejscu można się oddać degustacji, a z antresoli na własne oczy śledzić proces warzenia złotego trunku.

źródło: Gazeta Wyborcza

Napisz do autora: pawel.kalisz@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...