W Czeczeni zaczęło się polowanie na gejów. Powstały obozy koncentracyjne, gdzie odbywają się regularne tortury

W Czeczeni powstały obozy dla homoseksualistów.
W Czeczeni powstały obozy dla homoseksualistów. BBC
To pierwsze obozy koncentracyjne w Europie od czasów hitlerowskich Niemiec. Powstały w Czeczeni, niedaleko Arguny. Przetrzymywani tam mężczyźni są bici, brutalnie przesłuchiwani przy użyciu prądu, a niektórzy zakatowani na śmierć

Przerażające wieści z Czeczeni zaczęły krążyć od początku kwietnia. Według relacji tych, którym udało się zbiec, trwa tam regularne polowanie na mężczyzn podejrzewanych o homoseksualizm. Dotychczas zatrzymano ponad sto osób. Mężczyźni przetrzymywani są w małych pomieszczeniach, rażeni prądem. Śledczy żądają od więźniów przyznania się do homoseksualizmu oraz wskazania innych gejów.
– Homoseksualiści zostali złapani i uwięzieni, teraz pracujemy nad tym aby ich uwolnić i pomóc bezpiecznie opuścić region, w którym są zagrożeni. Ci, którym udało się uciec wyznali, że po złapaniu są przetrzymywani po 30, 40 osób w jednym pomieszczeniu. Opowiadają o torturach prądem elektrycznym, ciężkich pobiciach, które niejednokrotnie prowadzą do śmierci – powiedziała w wywiadzie dla MailOnline Swietłana Zakharova działaczka LGBT z Rosji.
Czeczeński rząd odpiera zarzuty, a właściwie komentuje je w wyjątkowo cyniczny sposób: "Nie można zatrzymywać i prześladować kogoś, kogo po prostu nie ma" – powiedział rzecznik prasowy prezydenta Czeczeni Ramzana Kadyrowa. Jednak organizacje międzynarodowe powołując się na relacje świadków nie mają wątpliwości, że odbywa się tam polowanie przypominające metody nazistów.
Aktywiści z całego świata skupiający się w organizacji Avaaz wystosowali już petycję do Władimira Putina i władz rosyjskich: " My, obywatele i obywatelki z całego świata, żądamy zaprzestania ataków na homoseksualistów w Czeczenii. Waszym obowiązkiem jest stanie na straży sprawiedliwości i tolerancji" – czytamy na stronie Avaaz, gdzie można także oddać swój głos.
Trwa ładowanie komentarzy...