Lasek: WAT odwołał konferencję o katastrofie smoleńskiej. Zapraszali na nią członkowie podkomisji Macierewicza

Na konferencję WAT zaproszono podczas konferencji podkomisji Macierewicza (10.04.2017).
Na konferencję WAT zaproszono podczas konferencji podkomisji Macierewicza (10.04.2017). Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Konferencję ogłoszono, wydrukowano program i tematy sesji. Studenci WAT i zaproszeni dziennikarze nie będą jednak mogli zapoznać się z procesem modelowania aerodynamicznego samolotu Tu-154M z wykorzystaniem metod numerycznej mechaniki płynów. Konferencję przełożono na czas nieokreślony.

Już w środę o godzinie 10 na terenie Wojskowej Akademii Technicznej rektor uczelni płk Tadeusz Szczurek miał otworzyć konferencję pod tytułem „Prezentacja wyników badań prowadzonych w WAT w związku z katastrofą lotniczą w Smoleńsku”. Miał, ale nie otworzy. Konferencja wypadła z planu, nie ma jej w harmonogramie na stronie uczelni.
O tym, że została przełożona na bliżej nieokreślony termin informuje na Twitterze Maciej Lasek. Zwraca uwagę na to, że już był wydrukowany program i tematy sesji. W sieci do chwili obecnej można znaleźć informację, z której wynika, że prelegenci mieli opowiadać o takich rzeczach, jak odtwarzanie geometrii zewnętrznej samolotu Tu-154M na potrzeby modelowania aerodynamicznego i wytrzymałościowego, czy badania poligonowe w zakresie pomiaru parametrów ruchu obiektu o znanych wymiarach.
Konferencja miała potrwać około 5 godzin.
Trwa ładowanie komentarzy...