Ktoś strollował Mariusza Błaszczaka w iście genialny sposób. Profil na Wikipedii nie spodoba się ministrowi

Ktoś strollował Mariusza Błaszczaka w iście genialny sposób. Jego profil na Wikipedii nie spodoba się ministrowi
Ktoś strollował Mariusza Błaszczaka w iście genialny sposób. Jego profil na Wikipedii nie spodoba się ministrowi Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Mariusz Błaszczak, jaki jest, wszyscy wiedzą. Minister spraw wewnętrznych i administracji dał się przez wiele lat poznać, jako jeden z najbliższych współpracowników prezesa Kaczyńskiego. To on nawet podobno momentami odpowiadał za obsługę jego telefonu. Idealny przykład wiernego żołnierza. Złośliwi śmieją się, że mało kto potrafi podlizywać się tak, jak on. Że nikt tak wiernie nie broni Jarosława Kaczyńskiego.

Dlatego jego postać odwzorowana w kultowym już "Uchu prezesa" szybko stała się ulubieńcem widzów. W przerysowany sposób świetnie pokazano wszystkie cechy "Mariuszów", czyli wiernych i oddanych żołnierzy nie tyle samego PiS, co przede wszystkim prezesa. Nie ma jednak żadnych wątpliwości, że postać bazowała właśnie na Mariuszu Błaszczaku.

Ktoś postanowił to wykorzystać i bądź co bądź strollował prawdziwego Błaszczaka. Otóż w jego profilu na Wikipedii pojawił się wymowny dopisek.

Obecność w kulturze masowej. Mariusz Błaszczak uznawany jest za pierwowzór postaci „Mariusza” (zagranej przez Mikołaja Cieślaka) w polskim internetowym serialu komediowo-politycznym Ucho prezesa, emitowanym od stycznia 2017 na platformie YouTube.

Edytowanie czyjegoś profilu nie jest wcale takie łatwe. Teoretycznie może zrobić to każdy, ale wymaga to akceptacji moderatorów i podania źródła oryginalnej informacji. W samym profilu dopisek widać ten na samym dole, ale nie o to się rozchodzi. Gdy ktoś wpisze w Google hasło "Mariusz Błaszczak" wynik z Wikipedii wyskakuje na pierwszym miejscu. I tam w pierwszym zdaniu opisującym polityczną karierę Błaszczaka pojawia się informacja, że przede wszystkim jest on.. pierwowzorem Mariusza z "Ucha prezesa".
Trwa ładowanie komentarzy...