Znowu to zrobili! Policjanci znęcali się nad obywatelem Francji, porazili mu genitalia paralizatorem

Policjanci w Lublinie znęcali się nad zatrzymanym, skutego porażono paralizatorem.
Policjanci w Lublinie znęcali się nad zatrzymanym, skutego porażono paralizatorem. Fot. Tomasz Szambelan / Agencja Gazeta
Co się dzieje z tą policją? Jeszcze nie umilkły echa afery wokół śmierci Igora Stachowiaka zamęczonego we wrocławskim komisariacie, a już mamy kolejne doniesienie o brutalności policji. Tym razem paralizatora użyto wobec obywatela Francji, zatrzymanego podczas Nocy Kultury w Lublinie.

Wydarzenia miały miejsce w nocy z 3 na 4 czerwca w Lublinie. Trzeba jednak przyznać, że w odróżnieniu od wydarzeń we Wrocławiu, w tym przypadku nikt nie zamiata sprawy pod dywan. Zatrzymano już trzech funkcjonariuszy podejrzanych o znęcanie się nad zatrzymanym.

Feralnej nocy policjanci zatrzymali na ulicy nietrzeźwego Francuza. Skuli go, wsadzili do furgonetki i wieźli do izby wytrzeźwień, która znajduje się obok komendy policji. W trakcie podróży 41-letni Marcin G. znęcał się nad zatrzymanym, rażąc jego genitalia paralizatorem. Co ciekawe, urządzenie nie stanowiło jego wyposażenia służbowego i zdaniem prokuratury nie powinien go mieć przy sobie.

Dwóm innym funkcjonariuszom którzy jechali furgonetką, prokuratura stawia zarzut biernego przyglądania się, jak Marcin G. znęca się nad obywatelem Francji. Wszystkich policjantów aresztowano tymczasowo na trzy miesiące, każdemu z nich grozi wyrok nawet 10 lat więzienia.


źródło: "Gazeta Wyborcza /Lublin"
Trwa ładowanie komentarzy...