Oto "puczyści i bojówkarze", o których donosi publiczna TVP. A może to ci zwykli ludzie najbardziej przerazili władzę

Oni przerazili Tvp Info! To jej zdaniem puczyści i bojówkarze opozycji, którzy chcą obalić legalnie wybrane władze
Oni przerazili Tvp Info! To jej zdaniem puczyści i bojówkarze opozycji, którzy chcą obalić legalnie wybrane władze Fot. Maciej Stanik/naTemat.pl
Opozycja próbuje zorganizować pucz przeciw demokratycznie wybranej władzy – taki napis pojawił się na "pasku" TVP Info. Do okraszenia relacji dodaje emocjonalną wypowiedź Adama Michnika. Sami zobaczcie jak "niezwykle groźne siły" zagrażają rządowi "namawiają do buntu".

Wicemarszałek Joachim Brudziński obserwował protest pod Sejmem. Komentował demostrację na profilu społecznościowym. Wytykał słabą frekwencję.
Tymczasem według policji pod Sejm przyszło 4,5 tys. osób. Nasz fotoreporter był na miejscu. Pokazujemy twarze "puczystów", "zamachowców", którzy atakując legalny rząd groźnymi hasłami jak "Demokracja" i "Konstytucja", przerazili dziennikarzy TVP.
Jak zapewnia policja, demonstracja miała spokojny przebieg. Podkreśla, że uczestniczyły w niej osoby z całej Polski. Przyjechało 16 autokarów i dwa busy.
Najbardziej owacyjnie przyjęty został Władysław Frasyniuk. Wyrastający na lidera demonstrujących ostro zwrócił się do opozycji. – Gdzie jest Paweł Kukiz? – pytał Frasyniuk.
Członkinie kobiecych organizacji zapowiedziały, że dziś nastąpiło zjednoczenie opozycji. Jutro zostanie podpisany list intencyjny. Kiedy nasz fotoreporter robił zdjęcie matki ze śpiącą córką w ramionach, w TVP mogliście obejrzeć komunikat o próbie obalania demokracji.
Organizatorem manifestacji pod Sejmem był KOD i Obywatele RP. Na jej zakończenie odśpiewano piosenkę Jacka Kaczmarskiego, który był bardem "Solidarności". "A mury runą" – znów jest protestsongiem przeciw władzy.
Wieczorem o godz. 21 na pl. Krasińskich przed Sadem Najwyższym kolejna demonstracja – Łańcuch Światła.
Wiadomo już też, co będzie w dzisiejszych "Wiadomościach". Raczej nie zabraknie emocjonalnej wypowiedzi Adama Michnika. Dziennikarz Tvp Info zadał mu pytanie: – Kiedy przeprosi pan za brata? Adam Michnik odpowiedział: – Kiedy zmądrzejesz sku...nie!
Trwa ładowanie komentarzy...