"Idziemy do Jarka na Żoliborz!". Młodzi skrzykują się na manifestację przed domem posła Kaczyńskiego

Młodzi 2017 skrzykują się na Facebooku na manifestację pod domem posła Jarosława Kaczyńskiego. Chcą "walczyć aż do wygranej".
Młodzi 2017 skrzykują się na Facebooku na manifestację pod domem posła Jarosława Kaczyńskiego. Chcą "walczyć aż do wygranej". fot. facebook.com / Młodzi2017
Zapowiada się kolejny gorący wieczór na ulicach Warszawy. Trwają protesty przeciwko upartyjnieniu sądów przez PiS. Dotychczas odbywały się one przed Sądem Najwyższym, Sejmem i Senatem oraz Pałacem Prezydenckim. Jednak teraz dochodzi kolejne miejsce. Młodzi skrzykują się na Facebooku, by zaprotestować przeciwko zmianie ustroju pod domem posła Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu.

"Kochane zdradzieckie mordeczki!!!" – tak zaczyna się opis wydarzenia na Facebooku. To aluzja do inwektyw, które kilka dni temu wykrzyczał na mównicy sejmowej przywódca PiS, oskarżając posłów opozycji o zamordowanie jego brata w Smoleńsku. Organizatorami zgromadzenia w obronie wolnych sądów są Młodzi 2017, nowo założona strona w popularnym serwisie społecznościowym.

"Demokracja jest zagrożona, sądownictwo chwieje się ku upadkowi" – piszą Młodzi 2017. "W następnej kolejności miłościwie panująca nam partia zabierze się za Państwową Komisję Wyborczą, a następnie za media" – ostrzegają. "Teraz nadszedł moment by walczyć aż do wygranej" – apelują zapraszając na pokojową manifestację.

Młodzi 2017 wyjaśniają, dlaczego protest ma się odbyć pod domem człowieka, który nie jest ani prezydentem, ani premierem. "Główny morderca naszej wolności i demokracji nie mieszka w pałacu prezydenckim. Mieszka na Żoliborzu. Pokażmy mu ilu nas jest! Suweren nadchodzi!"

Do 20latka Jesteśmy młodymi ludźmi. Tak jak ty, urodziliśmy się po 1989 roku. Nie znamy Polski niedemokratycznej,...

Opublikowany przez Młodzi2017 na 21 lipca 2017
Udział w proteście pod domem Jarosława Kaczyńskiego zadeklarowało 340 osób, a kolejne 1,3 tys. wyraziło zainteresowanie. Wydarzenie ma się rozpocząć o godzinie 20:00.
Trwa ładowanie komentarzy...