Co ci Polacy wyprawiają w Londynie? Polska na niewiarygodnie wysokim miejscu w generalce Mistrzostw Świata!

Reprezentacja Polski jest na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Londynie.
Reprezentacja Polski jest na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Londynie. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Wydarzenia polityczne i nieszczęśliwie wypadki wynikające z wyjątkowo niesprzyjającej tego lata pogody sprawił, że w cień odeszły emocje związane z występami Polaków na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata, które trwają w Londynie. A mamy z czego się cieszyć! Tej radości dostarczają nie tylko poszczególne medale, ale i rzut oka na klasyfikację generalną tej prestiżowej imprezy.

Większość Polaków pewnie odnotowała, że na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Londynie dla Polski krążki zdobyło już sześcioro sportowców. Anita Włodarczyk wywalczyła tytuł mistrzyni świata w rzucie młotem. Wśród mężczyzn w tej samej dziedzinie najlepszy na całym globie okazał się Paweł Fajdek. Srebrne medale zdobyli Adam Kszczot w biegu na 800 m i Piotr Lisek w skoku o tyczce. Brązowe krążki mają na swoich kontach młociarze Malwina Kopron i Wojciech Nowicki.
Spora grupa polskich sportowców zameldowała się też na nieco niższych, ale bardzo dobrych i punktowanych w klasyfikacji generalnej miejscach. I właśnie widok generalki daje polskim kibicom wyjątkowe powody do dumy. Przed startem dzisiejszych finałów Polska plasuje się bowiem na podium Lekkoatletycznych MŚ! Przed reprezentantami naszego kraju są tylko Kenijczycy i Amerykanie. Za plecami Polaków w generalce znajdują się tymczasem m.in. takie sportowe mocarstwa, jak Wielka Brytania, Chiny, Francja, Holandia, czy Niemcy.
Trwa ładowanie komentarzy...