Tak wygląda nowoczesny patriotyzm. Grupa młodych ludzi rzuciła się na wieńce pod pomnikiem Pileckiego dla zdjęcia

Zdjęcie młodych ludzi pod pomnikiem Rotmistrza Pileckiego może budzić kontrowersje.
Zdjęcie młodych ludzi pod pomnikiem Rotmistrza Pileckiego może budzić kontrowersje. Fot. Twitter/Boyar1947
Wrocław. Pomnik rotmistrza Pileckiego na Promenadzie Staromiejskiej. Pod pomnikiem masa wieńców, a na wieńcach grupa pięciu wyraźnie zadowolonych z siebie osób. Młodzi rzucili się na nie, żeby zrobić "pamiątkowe zdjęcie". To tyle jeśli chodzi o rozsądek i szacunek.

Jeden z internautów wrzucił na Twittera zdjęcie z podpisem: "tak się bawi młodzież we Wrocławiu. Może ktoś ich rozpozna i nagłośni". Szczerze rozbawieni sytuacją leżą na wieńcach i dumnie z nimi pozują: czy to z kwiatami czy kokardą na głowie. Nie trzeba było długo czekać, żeby reszta ludzi podłapała zdjęcie.
Jak to bywa w takich sytuacjach, nie trzeba było długo czekać aż internauci ustalą, co, gdzie i jak. To pomnik Witolda Pileckiego w okolicach wrocławskiej opery. Widnieje na nim napis: "Bo choćby mi przyszło postradać me życie – tak wolę – niż żyć, a mieć w sercu ranę". Szybko udało się ustalić także tożsamość żartownisiów. Okazało się, że jeden z mieszkańców skojarzył ich jako pracowników jednego z tamtejszych barów. "Fakt" dotarł to ich przełożonego, który odpowiedział tak sensownie, jak mógł to zrobić w tej sytuacji. Potwierdził, że to jego pracownicy, ale nie będzie ingerował, ani rozliczał ich z tego, co robią w wolnym czasie. Niemniej, przyznał, że to zachowanie "wysoce niestosowne" i z tego co wie, młodzi na drugi dzień zanieśli wieniec pod pomnik.
Trwa ładowanie komentarzy...