Dziennikarz pokazał, ile paliwa w miesiąc zużył Bartłomiej Misiewicz. "Biedak musiał mieszkać w limuzynie"

Ile Bartłomiej Misiewicz wydał na paliwo w MON?
Ile Bartłomiej Misiewicz wydał na paliwo w MON? Fot. Sławomir Kamiński / AG
Bartłomiej Misiewicz jako pracownik MON w ciągu miesiąca zużywał paliwa za... 4,2 tys. złotych – wynika z informacji opublikowanych przez Tomasza Skorego z RMF FM.

Skory pokazał odpowiedź, którą MON przesłał do posła Krzysztofa Truskolaskiego. Parlamentarzysta pytał o koszty utrzymania pojazdu służbowego, z którego korzystał Bartłomiej Misiewicz. "Uprzejmie informuję, że pojazd, który był wykorzystywany do zabezpieczenia transportowego Dyrektora Gabinetu Politycznego w MON pana Bartłomieja Misiewicza nie generował żadnych kosztów poza zużyciem paliwa" – napisało ministerstwa.

O jakich kosztach mowa? Okazuje się, że na paliwo do samochodu Misiewicza wydano - bagatela - 57 568 złotych. Dziennikarz RMF FM rozpisał tę kwotę bardziej szczegółowo. "Czyli Misiewicz miesięcznie zużywał w 2016 paliwa za 4200 złotych. Czyli nawet przy nader wygórowanej cenie 5 PLN/litr - zużywał 840 l. paliwa na miesiąc. Czyli przejeżdżał miesięcznie 8,5 tys. km, a więc prawie 300 km dziennie" – przeanalizował.

Skory doszedł do wniosku, że Misiewicz musiał chyba spać w swojej limuzynie.
Temat wydatków w MON powrócił, gdy wyszło na jaw, ile wydano w tym ministerstwie z służbowych kart kredytowych. Podwładni Macierewicza wydali prawie 15 mln złotych, czyli średnio siedem razy więcej niż pracownicy innych resortów.


Z kolei sam Misiewicz zapowiedział pozew przeciwko posłowi Nowoczesnej. Piotr Misiło powiedział na antenie telewizji, że wystąpi do MON o szczegóły wydatków z kart kredytowych. Chce sprawdzić, czy były doradca Macierewicza nie kupował przypadkiem... narkotyków.
Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca