Wielka premiera w naTemat. Od dziś na telefonach możecie nas czytać w zupełnie nowej odsłonie

Nowa wersja strony mobilnej naTemat.pl.
Nowa wersja strony mobilnej naTemat.pl. Fot. naTemat
Dziś ważny moment dla Grupy naTemat, bo z dumą prezentujemy wam jeden z największych projektów w historii naTemat. Od teraz wersje mobilne naszych serwisów są dostępne w zupełnie nowej odsłonie. Najwięcej zadziało się "na zapleczu", czyli od strony technologicznej, ale jak sami zauważycie, komfort i prędkość korzystania z naszych stron zmieni się gigantycznie.

Przez ostatnie kilka miesięcy trwały prace nad całkowitym przepisaniem od nowa mobilnych wersji stron naszych serwisów tj. naTemat.pl, INNPoland.pl, MamaDu.pl, ASZdziennik.pl w technologii PWA/React. Niedawno głośno było o nowej stronie mobilnej Onetu w technologii PWA, my poszliśmy jeszcze dalej i PWA rozwinęliśmy o React.

Jest trochę zmian wizualnych, ale cała magia zadziała się od zaplecza. Zmiany są gigantyczne i czytelnicy... bardzo szybko je zauważą. Tłumacząc je na język nietechniczny chodzi o prędkość działania i ładowania naszych stron na waszych telefonach. Czas oczekiwania na przełączeni się pomiędzy stronami głównymi i artykułami został zminimalizowany i ten proces jest błyskawiczny. Strony i artykuły, niezależnie gdzie je klikniecie, otwierają się bez irytującego przeładowania.

– To był naturalny krok, od dawna – jak wszyscy – dostrzegamy wzrost ruchu mobilnego. Dziś już 65-75 proc. naszych czytelników czyta nas na smartfonach, więc oczywiste jest myślenie "mobile first". Mógłbym opowiadać o tym, jak szybko i komfortowo korzysta się z serwisów w wersji PWA/React, ale najlepiej to po prostu zobaczyć osobiście – mówi Michał Mańkowski, redaktor naczelny i dyrektor operacyjny Grupy naTemat. Poniżej zamieszczamy krótki gif, który to obrazuje. Na własnej skórze możecie przekonać się o tym wchodząc na stronę główną naTemat.pl na telefonie.

– Ja naTemat czytam w ten sposób już od kilku tygodni i gdy zdarza mi się wejść na starą, normalną wersję mobilną, czuję się jakbym przeniósł się o kilka lat w przeszłość. Co ważne, technologia została wprowadzona globalnie, czyli podczas przejścia z każdego miejsca w serwisie, nie tylko na stronach artykułowych – dodaje Mańkowski.


Wraz z nową wersją wprowadzono także szereg mniejszych i większych zmian przygotowanych na podstawie badań wśród czytelników naTemat. To między innymi:

– odświeżenie czcionek,
– informacja o czasie potrzebnym na przeczytanie artykułu,
– nowe menu,
– lepsza ekspozycja reklam,
– nowe ułożenie poszczególnych elementów np. social mediowych.

Ciekawą opcją, która może spodobać się najbardziej lojalnym czytelnikom, jest możliwość zapisania artykułu do przeczytania "na później". Z poziomu strony głównej wystarczy kliknąć znacznik, które znajduje się przy każdym artykule i materiał ląduje na waszej "półce" do przeczytania na później, z której możecie korzystać w prawym górnym rogu. Tam też możecie ew. usuwać zebrane artykuły.
Technologia w najbliższym czasie będzie na bieżąco rozwijana. Jeśli macie jakieś problemy lub widzicie błędy, które nam umknęły, dawajcie znać w komentarzach.
Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca