Tylko sześcioro ministrów zadeklarowało, że odda nagrody. Nie zgadniecie, co odpowiedziała Szydło

Beata Szydło nie odpowiedziała, czy odda nagrodę, bo... nie musi.
Beata Szydło nie odpowiedziała, czy odda nagrodę, bo... nie musi. fot. Jakub Porzycki/Agencja Gazeta
Sprawa nagród dla pisowskich ministrów i wiceministrów sprawiła, że Prawo i Sprawiedliwość zaliczyło tąpnięcie w sondażach. Jarosław Kaczyński zadeklarował, że ministrowie oddadzą nagrody na Caritas. Po tej informacji PiS odrobił część strat w sondażach. Jednak czy wyborcy partii rządzącej nie będą zawiedzeni? W zdumienie może wprawić tweet Agnieszki Pomaskiej z Platformy Obywatelskiej o tym, co odpowiedzieli ministrowie pytani o zwrot nagród.

Pomaska wysłała do 63 ministrów i wiceministrów zapytanie, czy oddadzą nagrody. Odpisało 44, jednak tylko sześcioro z nich potwierdziło, że nagrodę odda, a zaledwie dwoje, że przekaże ją na Caritas. Reszta napisała, że nie udzieli odpowiedzi, bo nie musi. Pomaska jednak nie podała żadnych nazwisk. Zadzwoniliśmy, by o to dopytać.

– W ogóle nie odpowiedzieli mi Zbigniew Ziobro i Piotr Gliński. Najwięcej było takich odpowiedzi, w których politycy powoływali się na to, że nie odpowiedzą mi, bo nie muszą. Twierdzą, że zapytania nie spełniają przesłanek zawartych w przepisach ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora. Chodzi o art 19 i 20. Wśród nich była premier Beata Szydło i Jarosław Sellin, Marek Magierowski, Marek Gróbarczyk, Krzysztof Jurgiel oraz Krzysztof Tchórzewski – mówi Agnieszka Pomaska w rozmowie z naTemat.
– Elżbieta Rafalska odmówiła udzielenia odpowiedzi, uznaje zapytanie za bezprzedmiotowe. Wśród polityków, którzy zadeklarowali, że oddadzą pieniądze byli Jarosław Gowin i Witold Bańka – dodaje
Skalę pisowskich nagród ujawnił wcześniej poseł Krzysztof Brejza. Po tym, jak to zrobił, TVP wysłała kamery do rządzonego przez jego ojca Inowrocławia. Reportaż ukazał miasto w bardzo negatywnym kontekście.
Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca