"Napisać wstyd i hańba to nic nie napisać". Na pogrzebie gen. Ścibor-Rylskiego nie było najważniejszych osób w państwie

Na pogrzebie gen. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego byli głównie przedstawiciele opozycji. Z rządu był tylko Marek Suski.
Na pogrzebie gen. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego byli głównie przedstawiciele opozycji. Z rządu był tylko Marek Suski. Fot. Maciek Jaźwiecki/Agencja Gazeta
W piątek odbył się pogrzeb najwyższego rangą, żyjącego do niedawna dowódcy Powstania Warszawskiego, generała Zbigniewa Ścibor-Rylskiego. Uroczystość była nader skromna. Nie było na niej prawie żadnego z przedstawicieli obecnych władz państwowych. Obecni byli tylko politycy opozycji.

Przypomnijmy, w czwartek 2 sierpnia zmarł dowódca kompanii "Motyl" gen. Zbigniew Ścibor-Rylski. Miał 101 lat. Jego stan zdrowia pogarszał się od kilku miesięcy. W tym roku po raz pierwszy nie brał też udziału w uroczystych obchodach rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Był najstarszym stopniem żyjącym uczestnikiem Powstania i słynnym wojskowym walczącym podczas II wojny światowej.

W piątek 10 sierpnia w kościele Karola Boromeusza na Powązkach odbył się jego pogrzeb. Na uroczystości obecni byli politycy Platformy Obywatelskie: Rafał Trzaskowski, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Był też były prezydent Bronisław Komorowski, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski.
Tymczasem na pogrzebie nie było żadnego z wysokich rangą urzędników z Kancelarii Prezydenta. W uroczystości nie brał udziału także minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak i premier Mateusz Morawiecki. Jedyną sobą reprezentującą rząd był szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski.

Już pojawiły się krytyczne komentarze pod adresem rządzących.
Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że to nieprzychylne słowa generała Ścibor-Rylskiego pod adresem prawicy wywołały niechęć rządzących i brak przybycia na ostatnie pożegnanie słynnego generała i bohatera wojennego.
Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca