Kwiatkowski wygrał Tour de Pologne! Przed laty był o włos od zwycięstwa

Michał Kwiatkowski wygrał 75. Tour de Pologne.
Michał Kwiatkowski wygrał 75. Tour de Pologne. Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
To były wielkie emocje! Simon Yates dzięki samotnemu atakowi na nieco ponad 12 kilometrze przed metą wygrał ostatni etap 75. Tour de Pologne. Lecz i tak nie odebrał zwycięstwa liderowi Michałowi Kwiatkowskiemu. Polak z grupy Sky wygrał z Brytyjczykiem, uzyskując nad nim 15 sekund przewagi.

Ostatni etap polskiego touru liczył 136 kilometrów. Peleton jechał wokół Bukowiny Tatrzańskiej, mając do pokonania dwie pętle.

Co więcej, Kwiatkowski okazał się najlepszym sprinterem. Klasyfikację górską wygrał zaś Austriak Patrick Konrad, a najaktywniejszy był Belg Jenthe Biermans. Z kolei w zestawieniu drużynowym zwyciężyła ekipa AG2R La Mondiale.

Przypomnijmy, że Kwiatkowski ma za sobą już spore sukcesy. Jeszcze w 2012 roku niemal wygrał Tour de Pologne – zajął drugie miejsce, przegrywają o 5 sekund z Moreno Moserem.

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zmasowane podpalenia w Szwecji[/b]. Spłonęło blisko 90 samochodów

Zmasowane podpalenia w Szwecji. Spłonęło blisko 90 samochodów

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.