List prezesa ZPP do Piotra Dudy: przedsiębiorcy mają głęboko w d***e, jaką Pan zechce ustanowić płacę minimalną

Cezary Kaźmierczak, prezes ZPP, ostro skrytykował słowa Piotra Dudy.
Cezary Kaźmierczak, prezes ZPP, ostro skrytykował słowa Piotra Dudy. Zrzut ze strony zpp.net.pl
Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców w ostrych słowach zwrócił się do Piotra Dudy i "Platformy Oburzonych". – Informuję Pana, że damy radę, cokolwiek Pan jeszcze wymyśli. Ograniczymy nasze przedsięwzięcia, wyjedziemy z nimi za granicę, będziemy zatrudniać wyłącznie na działalność gospodarczą, ograniczymy zarobki "do ręki" dla pracowników, w ostateczności będziemy zatrudniać na szaro – napisał w liście otwartym.

– Jest Pan bezwzględnym cynikiem i sprawnym demagogiem, bo na idiotę Pan nie wygląda – napisał w liście do Piotra Dudy i "Platformy Oburzonych" Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Odpowiedział tym samym na sobotnie wystąpienia lidera NSZZ Solidarność w ramach "Platformy Oburzonych", który mówił m.in. o konieczności walki z “umowami śmieciowymi”. Kaźmierczak nie owijając w bawełnę uderzył w ten pomysł, krytykując także rozważania Dudy na temat płacy minimalnej.

Cezary Kaźmierczak
ZPP

Nie sądzę, że Pan o tym nie wie – ale mimo to informuję Pana, że przedsiębiorcy mają głęboko w dupie, jaką Pan zechce ustanowić płacę minimalną oraz czy zlikwiduje Pan umowy cywilno-prawne. CZYTAJ WIĘCEJ


Czytaj też: W Gdańsku obraduje "Platforma Oburzonych". Kukiz: "Żyjemy w kraju, który przypomina kreskówkę z Kaczorem i Donaldem"

Stwierdził też, że pomysły Piotra Dudy nie zagrożą przedsiębiorcom, którzy ograniczą działalność, wyjadą za granicę, będą zatrudniać na szaro i mniej płacić pracownikom. – Damy radę – zapowiadał. Stwierdził natomiast, że rady nie dadzą “najsłabsi na rynku pracy”

Cezary Kaźmierczak
ZPP

Dzięki umowom cywilno-prawnym wielu z nich ma bowiem jakąkolwiek pracę. Po realizacji Pana postulatów nie będą mieli żadnej, a w najlepszym razie zamiast umowy cywilno-prawnej dostaną "umowę na gębę". CZYTAJ WIĘCEJ


Zobacz: Platforma Oburzonych Piotra Dudy i Pawła Kukiza już w sobotę. To konkurencja dla PiS czy PO?

Kaźmierczak napisał też, że Duda jest “cynikiem i sprawnym demagogiem”, a jego pomysły doprowadzą tylko do powiększenia bezrobocia.

Źródło: ZPP.net.pl
Trwa ładowanie komentarzy...