"To my zrobimy wam w Polsce dżihad!" – Polska Liga Obrony na pierwszym froncie wojny z muzułmanami

Zamaskowany członek Polskiej Ligi Obrony wygłosił ostrzeżenie dla muzułmanów
Zamaskowany członek Polskiej Ligi Obrony wygłosił ostrzeżenie dla muzułmanów Fot. Youtube
Koran jest jak Mein Kampf, islam należy zdelegalizować, a muzułmanów, jeśli będzie taka konieczność, siłą usuwać. To poglądy członków Polskiej Ligi Obrony (Polish Defence League) – organizacji, która powstała, by ustrzec Polskę przed islamskim zagrożeniem. Choć coraz głośniejsza i coraz bardziej aktywna, ma jeden kłopot, który może pokrzyżować ambitne "plany". Jest zbyt radykalna, nawet dla zdeklarowanych krytyków islamu...

Mężczyzna w biało-czerwonej kominiarce z naszywką Polish Defence League stoi przed warszawskim meczetem i przemawia: "Chcę przekazać wiadomość dla muzułmanów w Polsce i Europie. My Polacy nie życzymy sobie tego, co reprezentujecie w krajach Europy Zachodniej, a mianowicie żadnego prawa według waszego Koranu. (…) Jeżeli będziecie chcieli przyjść do naszego kraju i robić demonstracje (…) to my wyjdziemy na ulice i pokażemy wam naprawdę, jak należy się zachowywać. (…) Będziecie mieli w kraju taki dżihad, jaki zrobił Jan III Sobieski pod Wiedniem".Taką scenę przedstawia zamieszczony na YouTube film, pod którego przesłaniem, jak przekonuje zamaskowany członek Polskiej Ligi Obrony, podpisuje się cała organizacja. I w sumie trudno mieć co do tego wątpliwości, bo te kilka zdań - łącznie z odniesieniem do dżihadu i Sobieskiego – może służyć za streszczenie całego przekazu PDL.


Chcą mieć posłów do obrony przed islamem
Działalność tej powstałej w 2010 roku organizacji dziś wyraźnie nabiera rozpędu. To już nie tylko prężna internetowa kampania, która polega na rozpowszechnianiu dowodów na zbrodniczość islamu, a której elementem jest wspomniany filmik. Ledwie tydzień temu działacze Polskiej Ligi Obrony zorganizowali w warszawskiej kawiarni dyskusję "Nie dla nowych, wahabickich, meczetów w Polsce". Gościem specjalnym był Nick Griffin, lider Brytyjskiej Partii Narodowej, który kilka lat temu został skazany za kłamstwo oświęcimskie i nazwał Holocaust "Holobujdą".

"Chcemy organizować konferencje, spotkania, wywiady, nagrywanie filmów. Skupimy się na edukacji, m.in. na uświadamianiu kobiet o ich prawach w islamie. Mamy nadzieję na szerzej zakrojoną akcję, nie tylko ulotkową, być może w porozumieniu z ambasadami polskimi" – tak, według relacji "Gazety Wyborczej", mówiła podczas spotkania Izabela Burnat-Gurunt z zarządu Polish Defence League.

PDL uaktywniła się też w lipcu tego roku, kiedy w Puławach odbywał się zjazd muzułmanów (w naTemat pisaliśmy o nawołujących do przemocy komentarzach internautów). Przy tej okazji zorganizowano spotkanie sympatyków organizacji, w którym uczestniczył jej szef Dariusz Brodzik. Mówił o ambitnych planach: "Musimy stworzyć ruch oporu, Polak ma być mądrzy przed szkodą, zanim oni do nas przyjdą. Trzeba, byśmy zmienili prawo. Musimy mieć swoich posłów w Sejmie, którzy będą o to walczyć" – przekonywał.


Z jego wystąpienia można było się także dowiedzieć, że: każdy niewierny, który przejdzie na islam, dostaje 3 tys. euro z Arabii Saudyjskiej; wielu muzułmanów uważa, że ziemia jest płaska; w Mekce muzułmanie chodzą dookoła grobu Mahometa [w rzeczywistości okrążają świątynię AL-Kabę - red.); wyznawcy islamu uprawiają czasem seks z trupami; Koran to jak Mein Kampf.

Prewencja albo dżihad
Chciałem zapytać Brodzika o te słowa i o działalność PDL. Nie odbierał telefonu. Na prośbę o kontakt nie odpowiedziała też Izabela Burnat-Gurunt. Porozmawiać zgodził się tylko jeden z lokalnych działaczy organizacji (anonimowo, bo nie jest uprawniony). – Odwołujemy się nie tylko do działań Sobieskiego, ale także do tradycji żołnierzy września 1939 roku. Jesteśmy patriotami i walczymy o to, by w Polsce muzułmanie się nie panoszyli. Walczymy o kraj wolny od islamu – podkreśla.

Nie zniechęca go fakt, że w Polsce żyje ledwie 25-30 tys. muzułmanów (to m.in. polscy Tatarzy), którzy stanowią mniej niż 0,1 proc. ludności i nie widać, by się "panoszyli". Przeciwnie, jak mówił w rozmowie z naTemat ksiądz Rafał Starkowicz, wzorowo współpracują z lokalnymi społecznościami i z Kościołem. – Bo jesteśmy na pierwszym etapie. Okrągłe słówka są po to, by zamydlić oczy. Potem przyjdzie czas na szariat, terroryzm, przebieranie kobiet w burki, ucinanie głowy i wszystko, co wiąże się z islamem – stwierdza działacz PDL.

Jaka na to to rada? Na przykład pobieranie odcisków palców imigrantów z krajów muzułmańskich. – Sprawdza się to chociażby w Kanadzie, gdzie w tym roku zarządzono, że muzułmanie nie dostaną wizy, póki nie dadzą odcisków palców. Poza tym uważam, że konieczna jest całkowita delegalizacja islamu – dodaje.

"Dżihad"? Przemoc wobec wyznawców Allaha? – Może jako ostateczność. Nie pozwolimy, by zaprowadzali tu swoje . Na razie trzeba jednak zapobiegać – ucina.

Pogróżki zamiast argumentów?
Największym problemem Polskiej Ligi Obrony nie jest jednak to, że wiele osób uważa ją za skrajnie islamofobiczną, a czasem wręcz nawołującą do ataków na muzułmanów. Prawda jest bowiem taka, że nawet w środowiskach krytycznych wobec islamu organizacja ta nie ma jednogłośnego poparcia. W tym kontekście warto przypomnieć historię powstania PLD i szybki rozłam, jaki tam nastąpił.

Opowiada Jan Wójcik, twórca portalu euroislam.pl: – Polish Defense League powstała po odejściu grupy członków od powstałego przed kilku laty ugrupowania o tej samej nazwie, które powiązane jest z macierzystą English Defense League. Członkom tej grupy przeszkadzała zaakcentowana obecność Żydów i środowisk LGBT w tym pierwszym PDL. Dzisiaj ta nowa organizacja w środowiskach krytycznych wobec islamu reprezentuje skrajną prawicę.

Jak przyznaje Wójcik, on i koledzy z "euroislamu" wystrzegają się współpracy z Polish Defence League. – Kilkakrotnie byliśmy zapraszani przez PDL i organizacje narodowe do współpracy i wspólnych inicjatyw, jednak odrzucamy je z góry ponieważ nasza krytyka islamizmu wychodzi z pozycji liberalnych, a nie tożsamościowych. Nie będziemy mogli chronić praw człowieka, czy tolerancji poprzez uciekanie do postaw nietolerancyjnych i negujących prawa jednostek. Przed tym też przestrzegaliśmy i przestrzegamy, brak poważnego traktowania problemu przez państwa europejskie, będzie prowadził do zawłaszczania go przez środowiska skrajne – mówi.

Bo krytyka islamu swoją drogą, ale "pogróżki, paradowanie w kominiarkach czy zapraszanie na spotkania antysemitów" to już co innego. A taki właśnie profil przyjęła Polska Liga Obrony.

– To wszystko szkodzi krytyce islamu. Już teraz mamy problem z nierzetelnością "Gazety Wyborczej", która zdjęciem naszej demonstracji przeciwko meczetowi islamistów z Bractwa Muzułmańskiego sprzed 4 lat, ilustruje artykuł o wulgarnych komentarzach i pogróżkach, które pojawiają się na stronach antyislamskich niepowiązanych z nami. Najlepszą analogią jest spalenie budki pod ambasadą rosyjską przez tzw. "patriotów". Sprawie Polski na pewno się to nie przysłużyło – ocenia Wójcik.

Trwa ładowanie komentarzy...