BIZNES, LUDZIE...

LUDZIE Z PASJĄ

Rafał Brodel

Alkohol jest prawie tak stary jak ludzka cywilizacja. W historii i kulturze alkohol pełnił istotną i niebagatelną rolę. Wynalezienie alkoholu wspierał handel i przyczyniał się do rozwoju produkcji. Pradawna produkcja piwa, wina, nalewek i wódek wspierała kunszt artystyczny i produkcję kielichów, konwiów, szklanic, dzbanów oraz pucharów wykonanych z metali szlachetnych, szkła oraz gliny.

Joanna Senyszyn

To nie żarty! Wiele wskazuje na to, że w Lubiczu k/Torunia miała miejsce próba zamachu na ministra Macierewicza. Była mgła. Było ślisko, jakby ktoś rozlał wodę. W okolicy rosną brzozy. O rzut beretem jest wieś Brzozówka. Nie trzeba tłumaczyć, co to znaczy. Gdyby się jeszcze okazało, że jadący jedli parówki i popijali Coca-Colą, byłby komplet dowodów zbrodni. Pozornie. Prokuraturę powinien zainteresować wątek wicepremiera Glińskiego.

Bogumił Kolmasiak

Mazowiecki KOD wybiera swojego przewodniczącego. W szranki stają Mateusz Kijowski i dwóch nieznanych działaczy lokalnych, z których jeden po drodze rezygnuje. Na sali wiele zacnych osób, część z nich zajmie się audytem organizacji. KOD przypomina Titanic. Statek, na którym orkiesrta miała grać do końca, mimo nieuchronnego zderzenia z górą lodową.

Przemysław Saracen

W facecie z fejsa ujrzeliśmy zbawcę Polski zdolnego do uratowania nas przed marszem IV RP. Daliśmy mu praktycznie wolną rękę we wszystkim. Nie rozliczaliśmy go z niczego. Nie chcieliśmy. Bo miał walczyć za nas o nasze. Gdyby któryś z polityków PiS okradał własne dzieci darlibyśmy się na cały świat, jak bowiem inaczej wytłumaczyć całą tę żenującą sprawę z alimentami? Kijowskiego otoczyliśmy kordonem bezpieczeństwa. Bo nasz.