NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Włosi muszą uznać związki homoseksualne - orzekł Trybunał w Strasburgu. To szansa dla polskich par?

  Cieszy mnie ten wyrok Trybunału w Strasburgu, bo choć dotyczy Włochów jest nadzieją dla polskich par homoseksualnych, które walczą w Strasburgu. Ten wyrok jest przełomowy i jest nadzieją dla polskich par homoseksualnych, które także odwołały się do Trybunału w Strasburgu.

 • Prawo do najmu a płeć partnera

  Co ma jedno do drugiego? Jak się okazuje, ma bardzo wiele. Zwłaszcza, gdy najemca umiera, a jego parter chce po nim wejść w prawo najmu. Dla urzędników m. st. Warszawy istotne znaczenie miało to, czy partnerzy byli tej samej czy różnej płci.

 • Złodzieje flagi. Flaga nienawiści

  Gdy wykorzystuje się polską flagę do odporu „homopropagandy”, wtedy przestaje ona być symbolem jednoczącym wszystkich Polaków. Bezczelnie kradnie się ten symbol; kradnie i nadaje mu nowe, dzielące, wykluczające znaczenie.

 • Nowy etap obyczajowej rewolucji, czyli o tęczowej Ameryce

  Jak wszystkim wiadomo, miniony tydzień i w Polsce i w Ameryce upłynął pod znakiem liberalizmu. Tego obyczajowego. Nad Wisłą w trzy dekady po narodzinach pierwszego „dziecka z próbówki”, uchwalono wreszcie prawo dotyczące „in vitro”. W Stanach natomiast nareszcie, też po latach zaciętych sporów i wojen podjazdowych, zalegalizowano małżeństwa między przedstawicielami tej samej płci.

 • Conchita, Biedroń i Grodzka w gimnazjalnej gablocie i ostry sprzeciw wójta, czyli kolejna szkolna afera

  Znów głośno o szkole w kontekście praktyk władz dotyczących zajęć, które się w niej odbywały. „Łatwo” zaistnieć placówkom edukacyjnym w mediach – wystarczy wprowadzić do szkół edukatorów antydyskryminacyjnych, opowiadać o gender, przeprowadzić lekcję dotyczącą edukacji seksualnej. Zawsze stanie ktoś w obronie dzieci i tzw. „wartości”, a stróżem moralności najczęściej bywa władza.

 • Watykański spacer po Księżycu

  Porażki bolą najbardziej. Szczególnie te w skali makro. To nie przełajowy bieg o medal wójta Dąbrowy Niemodlińskiej ani starcie o fotel honorowego prezesa fundacji „Na rzecz walki z hałaśliwym sąsiadem spod „czwórki”. To PORAŻKA LUDZKOŚCI, o której złowieszczo zawiadomił nas watykański sekretarz stanu, kardynał Pietro Paroli

 • Święty Patryk i geje

  Kiedy większość przechodniów na Manhattanie zaczyna wyglądać jak komitet poparcia Adama Jarubasa , to znak, że w Nowym Jorku zaczyna się wiosna. Nadchodzi ona w dniu Świętego Patryka, patrona Irlandii. Bo zieleń, to narodowy kolor Szmaragdowej Wyspy. A jej symbol to shamrock – czterolistna koniczyna.