NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Dość podziałów

  Dobra zmiana sprawia, że w Polsce zaczyna być coraz gorzej. Politycy PiS podzieli Polskę na swoich, których uważają za lepszych i na gorszy sort, z którym się w ogóle nie liczą. Nie zgadzamy się na to i zamierzamy dać temu wyraz! W najbliższą sobotę znów wyjdziemy. A wyjdziemy dlatego, że:

 • Pokora w PiS-owskim wydaniu

  Miało być pięknie, a wyszło tak sobie. Premier Szydło obiecywała pokorę w rządzeniu, a skończyło się na rozdawaniu stołków pokornym.

 • MAFIA W OPOLSKIM RATUSZU? WICEMINISTER W RANDZE MAFIOSA?

  Opolski biskup Andrzej Czaja podczas niedawnego spotkania z dziennikarzami na Górze Św. Anny stwierdził :[b] Niektóre posunięcia ludzi z PiS są nie do przyjęcia. O ile PO deptało czy sprzedawało pewne wartości, to mam wrażenie, że teraz niektórzy ludzie z PiS depczą ludzką godność i w ogóle się nie liczą z tym, co człowiek myśli, jakie ma pragnienia, potrzeby i - przede wszystkim - jakie ma prawa .[/b][u][/u]

 • Nie nowa bajka o dobrym carze i Jackiewiczu złym bojarze

  Jarosław Kaczyński dostrzegł w końcu problem, o którym opozycja trąbiła głośno od początków jego władzy. Problem zawłaszczania państwa przez własnych akolitów, ludzi nowej władzy. „Reforma” administracji publicznej, „uzdrawianie” kolejnych sektorów gospodarki, „porządki” w spółkach skarbu państwa i prokuraturze były od początku zaplanowanym procesem „wymiany elit”.

 • Nie można spać spokojnie

  Można z dystansem podchodzić do ocen agencji ratingowych, szczególnie, jeśli te nie kryją, że na te oceny ma wpływ bieżąca polityka. Można z dystansem słuchać katastroficznych prognoz ortodoksyjnych liberałów i przeciwników rozbudowanej polityki socjalnej. Nie można jednak przymykać oczu na twarde dane dotyczące gospodarki. Tym bardziej, gdy – jak w przypadku Polski – dane te budzą niepokój. Nie ma jeszcze powodów do paniki i do czarnowidztwa, jednak lekceważenie negatywnych sygnałów byłoby po prostu dużą nieodpowiedzialnością.

 • TKM, indoktrynacja i kije bejsbolowe, czyli Polaków obraz własny?

  Zanim się obejrzeliśmy, TKM – autorski ustrój J. Kaczyńskiego zastąpił odległą od ideału dotychczasową rzeczywistość. Problem w tym, że z deszczu wpadliśmy z impetem do głębokiego jeziora. Możemy się tym faktem oburzać, argumentować: to nie mój rząd i nie moje wartości. Ale żyjemy w jednym kraju, który nie jest pojęciem abstrakcyjnym. To, co się dzieje wokół, dotyczy każdego z nas.

 • Nowa szkoła ma tworzyć „prawdziwych Polaków”.

  W zeszłym tygodniu minister edukacji, pani Anna Zalewska przedstawiła więcej konkretów dawno zapowiadanej reformy edukacji. Po pierwsze, jak od dawna wiadomo PiS chce zlikwidować gimnazja. Edukacja w Polsce ma powrócić do kształtu znanego z czasów PRLu – 8 letnie szkoły podstawowe, 4 letnie ogólniaki i 5 letnie technika.