NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Ostatnie podrygi demokracji

  W Polsce ostatnie podrygi demokratycznego państwa prawa. Wałęsa, Kijowski, Szumełda i inni jeszcze żyją i nawet nie siedzą, choć ich przyjście na pogrzeb wyklętych zdenerwowało ONR-owskich i kibolskich pupilów prezydenta Dudy. Z braku broni palnej, tylko KOD-owców wyzywali, popychali, szarpali. Niedługo dostaną karabiny i błogosławieństwo do ostatecznego rozwiązania kwestii KOD-owskiej.

 • Pisowskie politykierstwo w sprawie Ukrainy

  Całą historię najnowszą trzeba napisać od nowa. A jak ktoś nie będzie chciał, albo będzie trwał przy antypolskich stereotypach i kolportowanych przez naszych wrogów kłamstwach, to skierowany zostanie do obozu narodowej reedukacji, gdzie cały dzień będzie nadawała narodowa telewizja i będą obowiązkowe do czytania narodowe, niezłomne gazety. Myślę, że komendantem mógłby być mimo swoich licznych obowiązków p. Macierewicz, a może już ktoś z młodej gwardii: Dworczyk, Misiewicz, Gmyz, Ziemowit Piast Kossakowski itp.

 • „OD NIENAWIŚCI STRZEŻ MNIE BOŻE”

  Próbowałem wczoraj, po powrocie do domu, z żałobnego nabożeństwa w Bazylice Mariackiej w Gdańsku, spisać w kilku zdaniach swoje refleksje, ale niestety nie byłem w stanie. Z takiego obrzędu wraca się przytłoczonym wyobrażeniem zbrodni jakiej państwo dokonywało na swoich niewinnych obywatelach, tylko dlatego, aby utrwalić swoją władzę narzuconą przez obce mocarstwo.

 • Bierni, mierni, ale wierni

  „Podczas wojny o wyzwolenie ojczyzny żołnierz z Korei Północnej chciał zabić 23 Amerykanów. Pozbawił życia 13 wrogów, a pozostałych wziął do niewoli. Ilu ujął żywcem?”. To nie ponury żart, ale przykład zadania z matematyki, które każdego dnia rozwiązują uczniowie w północnokoreańskich szkołach. Oprócz tego muszą znaleźć też czas na czytanie tekstów o likwidowaniu wrogów ojczyzny, śpiewanie piosenek sławiących mężnych przywódców i oczywiście ćwiczenie skomplikowanych układów choreograficznych, które zostaną zaprezentowane podczas wielkiej parady po partyjnym zjeździe. To skuteczny sposób, aby zapewnić reżimowi Kimów panowanie. Bez bowiem wroga narodu, żaden satrapa długo rządzić krajem nie będzie, a by ten cel przedłużać nie z kadencji na kadencję, ale z pokolenia na pokolenie, to konieczna jest także indoktrynacja dzieci i to od najmłodszych lat. Wiedzą o tym dzisiaj rządzący nie tylko Koreą Północną, Kubą, czy Białorusią. Wiedzieli o tym też rządzący Polską za czasów komuny. Wydaje się, że teraz przeszłość wraca w nowej odsłonie.

 • Kiedy przyszli po…

  Czy przesłanie pastora Martina Niemollera mogłoby dziś brzmieć tak? Czy nadchodzą? Oby nie. Ku przestrodze.

 • „Budżet w ruinie“, czyli kosztowne obietnice PiS

  Zamiast bezpiecznego budżetu 2017, minister Szałamacha zbudował domek z kart i musi mocno trzymać kciuki, by wiatr go nie przewrócił. Niestety, w gospodarce nie ma cudów.

 • Niekompetencja

  Ponure rządy PiS-u są atakowane przede wszystkim za niszczenie demokracji i stopniowe wdrażanie dyktatury wprowadzającej z grubsza wszystko to, co dyktatura oznacza i co naiwnie wydawało się nam, że raz na zawsze wraz z PRL-em odeszło w niebyt. Ale PiS obok oczywiście pełzającej lub, jak...