NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Zrozumieli, czy się przestraszyli? [PiS a Brexit]

  Syed Salah Kamall, przewodniczący frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, grupy w Parlamencie Europejskim, do której należy oprócz Partii Konserwatywnej z UK i Obywatelskiej Partii Demokratycznej z Czech również nasze polskie Prawo i Sprawiedliwość, zaangażował się mocno w kampanię dla wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Osiągnął stawiany sobie cel, wygrał referendum. Brexit stał się faktem.

 • Tylko pół roku

  Tylko pół rok wystarczyło, aby Polska przestała być państwem demokratycznym przynajmniej w niektórych, ale bardzo istotnych obszarach. Podobieństwa do Polski Ludowej są uderzające z tym, że w swoim późnym okresie Polska Ludowa pod wieloma względami korzystnie odróżniała się od...

 • Będzie powtórka z Krzyża?

  Nie można oprzeć się wrażeniu, że PiS chce awantury na ulicach. I wiele robi, by tę awanturę wywołać. Ponieważ prowokacje na marszach KOD nie wychodzą, bo ich uczestnicy nie są skłonni do rozrób, to najwyraźniej partia próbuje innych sposobów.

 • O tym jak PiS z „dobrą zmianą” wpycha się do Poznania

  Mimo że moim miastem jest Warszawa, to dziś chciałbym słów parę poświęcić Poznaniowi. Jest to miasto, w którym partia Jarosława Kaczyńskiego nigdy nie wygrała żadnych wyborów. I pewnie dlatego, w ramach retorsji, staje się ono poligonem, na którym PiS sprawdza, jak dalece może się posunąć z „dobrą zmianą”. Zwłaszcza na tzw. froncie ideologicznym – że sięgnę tu po wyrażenie z, wydawało się, już minionej epoki, a która za sprawą PiS-u, w innych tylko trochę dekoracjach, właśnie wraca.

 • Co nagle to po diable

  Wczoraj na konferencji prasowej Minister Elżbieta Rafalska poganiała samorządy, by szybciej wydawały decyzje w sprawie przyznawania 500 zł na drugie dziecko. Coraz głośnej jest z kolei o patologiach, które ta "pomoc" wywołuje.

 • Czy rekomendowani przez PiS sędziowie TK „wybiją się na niepodległość”?

  Mimo że z treścią ostatniego wyroku Trybunału Konstytucyjnego nie do końca się zgadzam, to okoliczności ogłoszenia tego wyroku muszą cieszyć.

 • Rządy służb

  W minionej kadencji, gdy większość parlamentarna należała do PO-PSL, szefowie służb specjalnych przyszli do Sejmu z projektem ustawy, niewiele różniącym się od uchwalonej bezrefleksyjnie przez PiS tzw. ustawą antyterrorystyczną. Służby zostały odesłane wraz z ustawą z kwitkiem.