NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • PiS wycofał się z podwyżek. Algebra położy prezesa trochę później

  Cierpiący na nieuleczalną chorobę PiS zwaną algebrą wycofało z Sejmu projekty o podwyżkach dla siebie. Wychodzi na to, że pensje są jednak wystarczające. Ekipa prezesa, to mistrzowie w podejmowaniu niepopularnych i kosztownych decyzji. Kiedy wyborcy ustawiają się w kolejce po swoje obietnice, PiS próbowało wynagrodzić siebie za ciężką pracę w imieniu Suwerena.

 • PiS przejmuje instytuty badawcze

  Coraz mniej wolności dla nauki i naukowców. PiS wprowadza ustawę, która pozwala na obsadzanie dyrektorskich stanowisk w instytutach badawczych z partyjnego klucza

 • Akolici PISzyzmu

  Dobra zmiana nie zwalnia dziś tempa. Każde wydarzenie wykorzystywane jest do podkreślania znaczenia i wyjątkowości obecnie rządzących. To naprawdę zaskakujące jak szybko Polska w ruinie przeszła czas sanacji by rozpocząć okres renesansu.

 • PiS syty i Unia cała

  Wojciech Kaczmarczyk, pełnomocnik rządu ds. społeczeństwa obywatelskiego i równego traktowania, chwali się na swojej stronie, że jest skutecznym negocjatorem. Udało mu się doprowadzić do tego, że Konkluzje nt. praw osób LGBTI, przyjęte przez Radę Unii Europejskiej, są zgodne z polską racją stanu: czyli zanadto nie promują równości tych, których dotyczą.

 • PiS oblizuje rany po szczycie, czyli interpretuje

  To było pierwsze tak mocne wystąpienie Baracka Obamy podczas jego prezydentury. Na dodatek w kraju sojuszniczym. Na kilka minut zamienił Dudę w uczniaka i ignoranta. Telewizje komercyjne pokazały rzecznika rządu, który ociera ręką pot z czoła. W wystąpieniu prezydenta USA nie było miejsca na dyplomację, zawoalowaną formę czy pole do interpretacji. Wszystko powiedział wprost, czym skarcił pisowskie władze, które od razu zabrały się za interpretację, czyli w ich wykonaniu manipulację i tanią propagandę.

 • Anty-system edukacji, czyli bardzo długi rozbieg w dorosłe życie.

  Od kilku dni, w przerwach pomiędzy meczami i doniesieniami o szczycie NATO i światowych Dniach Młodzieży trwa dyskusja o ogłoszonej właśnie reformie szkolnictwa. Zaczynamy kolejną rewolucję edukacyjną, nie do końca wiedząc, o co walczy tak mocno Minister Edukacji. Można zastanawiać się nad brakiem podstaw programowych do poszczególnych typów szkół, podziwiać umiejętność przewidywania, która pozwala na ustalenie, jakie zawody będą potrzebne naszej gospodarce za pięć czy dziesięć lat czy też zastanawiać się jak będą przebiegały konkursy na nowych dyrektorów szkół. Można. Mnie jednak zastanawia chęć hodowania głupich, coraz głupszych ludzi.

 • Skandal, wstyd, oszustwo

  UE i NATO podpisały właśnie deklarację o umocnieniu współpracy. Tymczasem rząd PiS z obiema instytucjami ma na pieńku. A na domiar złego nałożyło się to z uchwaleniem nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, który od teraz powinien nazywać się "trybunałem Kaczyńskiego". Polski rząd najzwyczajniej zbagatelizował Komisję Europejską. Taka polityka Kaczyńskiego to prosta droga do katastrofy i zrujnowania Polski w błyskawicznym tempie.