NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Audyt rymowany na rok dobrej zmiany

  Za nami rok sprawowania autorytarnych rządów jednego człowieka wspieranego przez wiernopoddańczą gwardię. Opozycja demokratyczna nie mogła przegapić tego faktu i swoje niezadowolenie tłumnie manifestowała pod hasłem "Dość!" My w bydgoskiej grupie KOD uznaliśmy, że miniony rok powinien zostać poddany Audytowi Obywatelskiemu. Tak też się stało w sobotę, 22 października, kiedy to rząd spod znaku PiS został publicznie wypunktowany. Metodycznie i poważnie. Potem, wierząc że śmiech odgania demony, mogłam przedstawić swój OSOBISTY AUDYT RYMOWANY NA ROK DOBREJ ZMIANY. Oto on.

 • Pochopne aborcje

  Przeciwnicy aborcji słusznie podkreślają, że prawo bywa okrutne dla chorych dzieci, ale jeśli chcą realnie pomóc tym dzieciom, powinni dokładnie przeanalizować wszystkie wady obowiązującego w Polsce prawa, także te drugorzędne, proceduralne, bo tam każda, choćby najmniejsza zmiana na lepsze będzie ratować życie.

 • Nekrofilstwo polityczne

  Polska po czarnym marszu kobiet, czyli masowym proteście przeciwko nieludzkiej barbarzyńskiej antykobiecej ustawie forsowanej przez PiS, jest już inna, weselsza i z większym optymizmem patrząca w przyszłość. Oni przegrali, cała ta zbieranina politycznych i zwykłych żuli, kiboli,...

 • Wojna ideologiczna wykańcza PiS

  Do "politycznej agonii"prezesa i PiS paradoksalnie przykładają rękę środowiska prawicowe popierane przez Kościół. Kaczyński spodziewał się protestów zwolenników projektu obywatelskiego ustawy liberalizującej aborcję, ale nie na taką skalę. Zapewne nie brał pod uwagę, że czarne protesty dodadzą odwagi reszcie narodu i Suweren wyjdzie na ulicę, walcząc o swoje sprawy. Z kolei wyrzucenie noweli antyaborcyjnej do kosza przez PiS spowodowało odwrócenie się elektoratu kościelnego od władzy. Obecnie Kaczyński jest w matni ideologicznej i sondażowej. 24 proc poparcia to do tej pory najniższy wynik, jaki odnotowało PiS po nie całym roku rządów.

 • Gdzie jest honor i sumienie PiS?

  Prawo i Sprawiedliwość wspięło się ostatnimi czasy na szczyt hipokryzji. W ciągu zaledwie dwóch tygodni politycy partii rządzącej pokazali środowy palec dwóm grupom społecznym.

 • RZĄDY „POMAZAŃCÓW”

  "Oboje z Mateuszem Morawieckim jesteśmy pomazańcami prezesa Jarosława Kaczyńskiego" - tak oznajmiła premier Szydło po tzw. rekonstrukcji rządu. Trudno odnotować wszystkie tragiczne dla Polski działania tych „pomazańców”, pod nadzorem „mesjasza” Kaczyńskiego.

 • Delikatne uszy poseł Małgorzaty Wassermann.

  Data i miejsce zdarzenia, 5 października 2016r sala obrad Sejmowej Komisji Sprawiedliwości. Za stołem prezydialnym, jako przewodniczący obrad, zasiadł poseł z dobrej zmiany, kolejny, którego – co widać i słychać – przerasta rola, którą przyszło mu odegrać. Po lewej stronie...