NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Kobiety i pieniądze

  W ubiegły piątek byłam na Kongresie Kobiet. Po raz pierwszy, ale mam nadzieję, że nie ostatni. Cieszę się, że mogłam wystąpić na sesji plenarnej i zabrać głos. Zastanawiałam się, od czego zacząć, bo jest przecież tyle tematów. Opowiedziałam o moim doświadczeniu życiowym i o tym, że pewnego dnia postanowiłam przełożyć „zwrotnicę mojego życia”. Wiele kobiet siedzących na sali przechodziło podobne zakręty albo zna kogoś takiego osobiście.

 • Z gospodarką jak z oponą, czyli PiS w natarciu

  To, co charakteryzuje PiS to lekceważenie dla wszystkich, którzy myślą inaczej i mają odwagę tymi przemyśleniami dzielić się głośno z opinią publiczną. I nie ma znaczenia, czy krytyczne uwagi wypowiada opozycja, środowiska opiniotwórcze, demokratyczne instytucje krajowe i zagraniczne. PiS nie czuje respektu przed nikim – nie liczą się autorytety, nie liczy się głos społeczeństwa – rządzący są dziś na wojnie ze wszystkimi.

 • Patriotyzm w głowie i portfelu

  Nowoczesny patriotyzm to również patriotyzm ekonomiczny. To świadome i ciągłe wybieranie rodzimych produktów, dzięki czemu pobudzana jest wewnętrzna konsumpcja przynosząca zyski polskim producentom oraz - w postaci podatków - polskiemu państwu.

 • Nic się nie stało. Polacy, nic się nie stało

  Narodowa Telewizja przeoczyła fakt, że Polska będzie musiała płacić wyższe odsetki za pożyczanie pieniędzy za granicą. W sumie nie ma się co dziwić, że Telewizja sprawę skrzętnie ukryła, ponieważ podwyżka ani nie jest dobra dla Polaków, ani nie świadczy dobrze o polityce rządu. I w żadnym wypadku nie pasuje do obowiązującej tam propagandy sukcesu.

 • Wielcy, cenni, szanowani odchodzą… Godnych następców brakuje

  Właśnie odeszła Zyta Gilowska. Ostatnio postać dość odległa Platformie Obywatelskiej. Nie ma to dla mnie większego znaczenia. Była bez wątpienia cenną postacią życia politycznego. Autentyczna, sprawna, inteligentna, przekonująca, z wielką wiedzą i bez wątpienia szczerymi intencjami dbania o interes państwa. Odpowiedzialna. Pamiętam, jak zdecydowanie reagowała na zadania otrzymane na ostatnią chwilę, zbyt późno. Odpowiadała, że w nocy śpi, a nie pracuje. I poleca to innym. Odmawiała przyjęcia pracy po nocach. Ostro. Rano zawsze była przygotowana. Cała pani Profesor. Bezkompromisowa i jednocześnie oddana sprawie.

 • Co się stało z Europą Środkową?!

  Praktycznie we wszystkich krajach wyszehradzkich władze sprawują rządy w najlepszym razie eurosceptyczne. Świat się dziwi - kraje, które mogły być symbolem sukcesu transformacji i konsekwencji w dążeniu do dołączenia do Unii, dziś mogą się licytować na eurosceptycyzm z Brytyjczykami. Co się stało?

 • Cyfryzacja polskiej gospodarki - dobre tempo, słaba pozycja w Europie. Oto najnowsze badania

  Tempo polskiej cyfryzacji pozostawia wiele do życzenia. W Europie zajmujemy pod tym względem 25 miejsce. Optymistycznie wypada dynamika zmian. Tutaj niemal nie mamy sobie równych. Druga pozycja w zestawieniu nastraja pozytywnie i daje wrażenie, że coś się wreszcie ruszyło.