NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Trzy katastrofy - trzy zamachy? Nr 1: Zginął były minister Kanady

  Trzy katastrofy lotnicze: Wczoraj, na wyspie Havre-aux-Maisons archipelagu Magdaleny w Quebecu. Pół roku temu w Akron, Ohio. Sześć lat temu w Smoleńsku. Pogoda była wszędzie zła. Samoloty podchodziły do lądownia. Spadły przed progiem pasa. Lotniska nie miały systemu lądowania instrumentalnego ILS. Nikt nie przeżył. Wypadki czy zamachy? Rozwikłać zagadkę śmierci byłego ministra kanadyjskiego wraz z rodziną mogłaby jedyna instytucja na świecie powołana do potwierdzenia zamachu metodami pseudonaukowej socjotechniki: podkomitet KBWLLP w MON.

 • Meta-królestwa

  Czytam o nowym premierze Kanady i entuzjazmie medialnym, który przeniósł się na entuzjazm obywateli. I że taki ten Trudeau nowatorski, bo po urząd udał się piechotą i powołał rząd wedle wszystkich możliwych parytetów politycznej poprawności. Czyli nowa jakość!

 • Rzeź fok w Kanadzie – wygrają zwierzęta czy wolny handel?

  Na stronie internetowej kanadyjskiego Ministerstwa Rybołówstwa dotyczącej polowania na foki możemy zobaczyć idylliczny obrazek: zdjęcie zrobione z helikoptera w piękny, słoneczny dzień, pokazuje duży obszar kry lodowej, poprzecinanej gdzieniegdzie wodą oceanu. Na śniegu można dostrzec maleńkie sylwetki zwierząt wygrzewających się w promieniach słońca. Dla tych, którzy mogą nie wiedzieć co przedstawia zdjęcie, Ministerstwo przygotowało opis: "Obfitość fok grenlandzkich na krach lodowych w kwietniu 2012 roku." No tak, obfitość, plony i zbiory („harvest”) – dla ministerstwa foki wpisują się w gospodarkę zasobami naturalnymi. „Pozyskuje się” je na podobnej zasadzie jak węgiel czy ropę naftową.

 • Na Zachodzie podobnie bez zmian

  Jestem w Calgary w Kanadzie. Reprezentuję Mensę Polską na corocznym zlocie wszystkich Mens krajowych. Za oceanem ostatni raz byłem w USA 6 lat temu. Niczego wtedy nie reprezentowałem tylko sprzedawałem krewetki, frytki i nuggetsy z kurczaka. Same albo w różnych zestawach, których nazwy pamiętam do dzisiaj o dowolnej porze dnia lub nocy. Kanada jest podoba do USA i podobnie różna od Europy.

 • Kanadyjczycy nie mają problemu z tym, że premierem Ontario została lesbijka

  31 stycznia b.r. Kathleen Wynne otrzymała nominację na premiera Ontario jednej z 10 prowincji Kanady. Zapytałem brata mieszkającego w Toronto jakie są reakcje Kanadyjczyków na wieść o tym, że pani premier jest lesbijką, o czym zresztą sama powiedziała. Okazuje się, że informacja ta przekazywana jest głównie nie jako wyraz krytyki pani premier, ale jako wiadomość o nowej, dotychczas nie spotykanej sytuacji. Dlaczego u nas inność, to często krytyka, a nawet ironia ?

 • kontakty z Kanadą

  Dzisiaj w siedzibie MG spotkałem się z wicepremierem prowincji Alberta Tomaszem Lukaszukiem . Omówiliśmy możliwości współpracy w zakresie przemysłu rolno-spozywczego i możliwości podpisania umowy dwustronnej zakresie współpracy gospodarczej i uruchomienia programu rządowego...

 • Luka Rocco Magnotta, morderca-kanibal, jest już w Kanadzie!

  Luka Rocco Magnotta, mężczyzna oskarżany o morderstwo pierwszego stopnia, wylądował na lotnisku w Montrealu. Jego deportacja z Niemiec była zaskoczeniem nawet dla kanadyjskiej policji.