NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Gwiazda ,,Breaking Bad” Aaron Paul zagra w Global Poker League

  Kapitan drużyny Los Angeles Sunset Maria Ho przyznała dziką kartę w swojej drużynie aktorowi i pokerzyście Aaronowi Paulowi.

 • Bridget Jones powraca! Jest pierwszy zwiastun "Bridget Jones's Baby"

  Po sukcesie dwóch części przygód uroczej Bridget Jones i po 12 latach twórcy postanowili przywrócić na ekran ulubienicę kobiet na całym świecie. Trzecia część przygód Bridget tym razem nie jest oparta o książkę Fielding, a o jej felietony. Niestety, tym razem nie zobaczymy już Hugh Granta. Akcja dzieje się 10 lat po wydarzeniach w "Bridget Jones: w pogoni za rozumiem". Bridget ma 43 lat, jest singielką i nie jest do końca pewna... kto jest ojciem jej dziecka - Mark Darcy (nadal Colin Firth) czy Jack Qwant (w tej roli Patrick Dempsey).

 • Film "Bang Gang" czyli każde lato ma swoją historię

  Edukatorka Pontonu Adrianna Kamińska recenzuje film "Bang Gang". Polecamy szczególnie rodzicom i opiekunom nastolatków i nastolatek.

 • Polski blockbuster obchodzi 50 urodziny

  Nakręcony w trzy lata, na trzech kontynentach, oparty na powieści Bolesława Prusa, nominowany do Oscara majestatyczny "Faraon" miał swoją premierę dokładnie 50 lat temu. Finansowo nie dorastał do pięt hollywoodzkim produkcjom, jednak kosztował 10 razy więcej niż przeciętny, polski film w latach 60-tych. Jak na ówczesne warunki dzieło Jerzego Kawalerowicza było efektowne i nowatorskie, czym zasłużyło sobie na miano polskiej superprodukcji.

 • Warsztaty kreatywno-praktyczne dla Pracowni Projektowania Kostiumu // Scenografia // ASP Warszawa

  w ramach cyklicznych warsztatów kreatywno-praktycznych tym razem gościła studentów Pracowni Projektowania Kostiumu // Scenografia // Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie pod kierownictwem wybitnej kostiumografki dr. hab. Doroty Kołodyńskiej. Jaga Hupało wraz ze swoją grupą projektową z...

 • Po słonecznej stronie życia...

  Janusz Majewski, wybitny reżyser filmowy, po raz kolejny stanął na wysokości zadania i udowodnił, że jego reżyseria jest procesem niezwykle przemyślanym i konsekwentnym, że nie jest dziełem przypadku, które nie ma nic wspólnego z prawdą (również tą wewnętrzną, duchową). Najnowszy film stanowi nie tylko reżyserski popis, ale utwierdza w przekonaniu, że Majewski bacznie przygląda się historii i z równym zainteresowaniem obserwuje rzeczywistość.

 • Walentynkowa odtrutka na "Pięćdziesiąt twarzy Greya"

  Na początku jest pełna pościgów, wybuchów i walki scena, później poznajemy bliżej superbohatera, następnie jego ukochaną i wrogów. Nagle okazuje się, że nie będzie tak jak zwykle i bohater ma dystans do swoich nadprzyrodzonych zdolności, pojawiają się żarty i autoironia. Szkoda tylko, że mniej więcej w połowie wszystko wraca na stare, przetarte szlaki. Bohater ma załamanie, po którym następuje odrodzenie, robi się typowo romantycznie i następuje śmiertelnie poważna finałowa walka, a twórcy o chęciach przedstawienia superbohatera w sposób mniej typowy zapominają jak o minionym bólu głowy. Bohater przestaje być sarkastyczny, a raczej przestaje mieć jakikolwiek charakter i jest po prostu superbohaterem. Ale nie Deadpool.