NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • "Obrzydliwość" w TVP Kultura. Będzie lepsza zmiana?

  Jest miejsce gdzie "dobra zmiana" będzie chyba wymagała zmiany "lepszej". To TVP Kultura. Środowiska wielbicieli tego unikatowego kanału, mocno obawiały się nowej dyrekcji osadzonej przez PiS. Tymczasem jako "szerzyciel obrzydliwości" trafiła ona na celowniki prawicowych mediów. Rozumiecie jeszcze coś z tego kraju?

 • W spiralnym związku

  Pewnego dnia miałem kłótnie w samochodzie. Ja prowadziłem a ona krzyczała bez opamiętania. Byłem bezradny. Nie mogłem zatrzymać samochodu, ani powstrzymać jej furii. Było głośno i prywatnie, pomimo tego, że znajdowaliśmy się w środku zakorkowanego miasta. Co zrobiliśmy nie tak? Czy uderzyliśmy w dno naszego związku? Dlaczego tak się stało? Czy mogę coś zrobić by temu zaradzić, by pomóc innym? Tak mogę. Zrobiłem o tym film.

 • Postępowy nowoczesny mizogin.

  Szacunek dla drugiego człowieka to podstawa nie tylko w relacjach interpersonalnych, ale przede wszystkim w debacie publicznej. Tymczasem, gdy brakuje argumentów w politycznym sporze pomiędzy kobietą a mężczyzną, część publicystów natychmiast korzysta z prymitywnych stereotypów. Nawet u tych, którzy za wszelką cenę usiłują nosić maskę postępowych, nowoczesnych, ba - Europejczyków, walczących o równouprawnienie - mizoginizm wygrywa, gdy przychodzi do wymiany opinii z kobietą, mającą odmienne zdanie.

 • Gwiazda ,,Breaking Bad” Aaron Paul zagra w Global Poker League

  Kapitan drużyny Los Angeles Sunset Maria Ho przyznała dziką kartę w swojej drużynie aktorowi i pokerzyście Aaronowi Paulowi.

 • Bridget Jones powraca! Jest pierwszy zwiastun "Bridget Jones's Baby"

  Po sukcesie dwóch części przygód uroczej Bridget Jones i po 12 latach twórcy postanowili przywrócić na ekran ulubienicę kobiet na całym świecie. Trzecia część przygód Bridget tym razem nie jest oparta o książkę Fielding, a o jej felietony. Niestety, tym razem nie zobaczymy już Hugh Granta. Akcja dzieje się 10 lat po wydarzeniach w "Bridget Jones: w pogoni za rozumiem". Bridget ma 43 lat, jest singielką i nie jest do końca pewna... kto jest ojciem jej dziecka - Mark Darcy (nadal Colin Firth) czy Jack Qwant (w tej roli Patrick Dempsey).

 • Film "Bang Gang" czyli każde lato ma swoją historię

  Edukatorka Pontonu Adrianna Kamińska recenzuje film "Bang Gang". Polecamy szczególnie rodzicom i opiekunom nastolatków i nastolatek.

 • Polski blockbuster obchodzi 50 urodziny

  Nakręcony w trzy lata, na trzech kontynentach, oparty na powieści Bolesława Prusa, nominowany do Oscara majestatyczny "Faraon" miał swoją premierę dokładnie 50 lat temu. Finansowo nie dorastał do pięt hollywoodzkim produkcjom, jednak kosztował 10 razy więcej niż przeciętny, polski film w latach 60-tych. Jak na ówczesne warunki dzieło Jerzego Kawalerowicza było efektowne i nowatorskie, czym zasłużyło sobie na miano polskiej superprodukcji.