NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Samoakceptacja – banał albo wielka sztuka

  Balans, równowaga, pogodzenie się ze sobą, samoakceptacja. Wielu z nas uważa te słowa za banał i wyświechtane frazesy. Jednak czy choć raz zadaliśmy sobie pytanie czy wszystko jest z nami w porządku? Czy akceptujemy siebie? Czy chcielibyśmy coś zmienić w sobie? Jeśli tak, to co? I czy dzięki temu poczulibyśmy się lepiej?

 • Cykliczność zjawisk. Od kryzysów do rozwoju

  16 lat temu ukończyłem studia wyższe. Lata nauki wspominam dosyć miło ale jeden przedmiot zapisał się jako łyżka dziegciu w beczce miodu. Zajęcia z tego przedmiotu głęboko zapadły w mojej pamięci. Ten przedmiot nazywał się „Analiza Koniunktury i Badanie Rynku” a studenci ze strachem nazwali je magicznym i tajemniczo brzmiącym słowem „Abrakadabra”. Zdawalność za pierwszym podejściem nie była zbyt imponująca. Za pierwszym razem nie zaliczyłem egzaminu co było dla mnie zaskoczeniem, które dotkliwie odczułem jaką osobistą porażkę. Oblany egzamin mocno skomplikował moją sytuację wakacyjną. Zamiast błogiego relaksu pojawiła się sytuacja kryzysowa i doszło mi ponad dwa tygodnie dodatkowej i ciężkiej nauki. Nie było tego złego co by na dobre nie wyszło a oceną niedostateczną z pierwszej tury zamieniałem na ocenę bardzo dobrą, którą uzyskałem na egzaminie poprawkowym. Do dziś pamiętam teorię mojego profesora, który wskazywał, że cykliczność zjawisk jest rzeczą powszechną we wszechświecie a chwilowy regres i sytuacje kryzysowe często stają się zwiastunem oraz wyśmienitą okazją do kolejnych etapów rozwoju i prosperity. No cóż, te słowa głęboko zapadły w mojej pamięci.

 • Nie lękaj się!

  STRACH ma wielkie oczy! Czasem daję mu się pożreć ale ostatnio częściej uczę go pływać.

 • Entuzjaści pracy

  O różnicach między pracoholikami a entuzjastami pracy oraz o sposobach na przeciwdziałanie zjawisku pracoholizmu - rozmowa Igora Rotberga z dr Jackiem Bucznym, badaczem motywacyjnych mechanizmów zachowania i uzależnień behawioralnych, naukowcem i wykładowcą w Uniwersytecie SWPS w Sopocie.

 • Zostań strategiem własnego życia

  Każdy z nas doświadcza w swoim życiu kluczowych momentów. Mogą one dotyczyć na przykład wyboru kierunku kształcenia, założenia rodziny, decyzji o byciu w związku lub nie, przejścia na emeryturę, zakupu domu, utrzymania czy zmiany pracy lub założenia własnego biznesu. Możesz czekać i przystosowywać się do tego, co przyniesie Ci kolejny etap życia. Możesz także wybrać inną drogę i …

 • Praca pod przymusem

  O przyczynach pracoholizmu, jego skutkach, złożoności samego problemu oraz zmianie przekonań związanych z pracą - rozmowa Igora Rotberga z dr Jackiem Bucznym, badaczem motywacyjnych mechanizmów zachowania i uzależnień behawioralnych, naukowcem i wykładowcą w Uniwersytecie SWPS w Sopocie.

 • Dieta niskoinformacyjna czyli 5 metod na uwolnienie potencjału

  Ci z nas, którzy urodzili się w 80. latach lub wcześniej pamiętają jeszcze czasy, które dziś można by określić, jako wolne od mediów. Czasy, które kojarzyły się z ograniczonym i mocno filtrowanym dostępem do informacji. Co ciekawe, nie mam tu na myśli jakiejś prehistorii, bo jak zapewne wiecie Internet w Polsce pojawił się w latach 90. – czyli raptem 25 lat temu. Pytanie, które dziś chcę postawić brzmi: czy igreki i millenialsi w ogóle są w stanie funkcjonować bez ciągłego zalewu informacji?