NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • KANISTER

  Podczas europejskiej premiery produkowanego we włoskim Melfi Jeepa Renegade usłyszałem od stylisty, że stanowiące dominujący element designu tego auta przetłoczenie w kształcie pionowego krzyża św. Andrzeja to nawiązanie do kanistra znajdującego się zwykle z tyłu wojennego Jeepa Willysa. Zapytałem Amerykanina, czy wie, skąd naprawdę pochodzi ten wzór...

 • O jeden podpis za dużo... Czyli zakup auta od obywatela Niemiec, którego na oczy przecież nie widziałeś

  Każdy podejmuje decyzję swobodnie. Bardzo popularny w naszym kraju jest zakup aut używanych z tzw. komisów. Bardzo popularne jest miejsce pozyskiwania tychże samochodów przez sprzedawców działających w ramach komisów. Jest to Europa zachodnia i południowa, rzadziej północna.I jaka często pojawia się propozycja?

 • Co auto może o nas ...powiedzieć

  Współczesne samochody naszpikowane są elektroniką i generalnie podoba się to kierowcom. Czy jednak zdajemy sobie sprawę, jakie dane nasze (podłączone do Internetu) auto przekazuje i komu?

 • Upadek Volkswagena - ten dużo bardziej bolesny, bo nie tylko finansowy

  W Polsce panuje bardzo silne przekonanie, że wszystkie produkty ( być może, z wyjątkiem spożywczych) są LEPSZE, jeżeli są niemieckie. Tak więc Polacy wierzą w to, że chemia niemiecka jest nieporównywalnie lepsza niż polska, że naprawdę lepiej pierze, ładniej pachnie, że Niemcy nie oszukują, a Volkswageny wyprodukowane jeszcze w Niemczech, są lepsze od tych, które nie są tam produkowane. Słowem - China to China, a co Niemcy to Niemcy.

 • Sprawa spalinowa Volkswagena? - Czy przysługuje Tobie odszkodowanie?

  Sprawa spalinowa VW nabiera tempa i trudno jest określić, dokąd globalnie sięgną jej granice.

 • Polakom należy się odszkodowanie od Volkswagena

  Od kilku dni w światowej prasie nieprzerwanie pojawiają się informacje o „wielkim oszustwie” firmy Volkswagen. Warto przy tym zaznaczyć, iż krąg osób poszkodowanych nieuczciwymi praktykami handlowymi tej firmy nie ogranicza się tylko do jej klientów, którzy nabyli wadliwe modele samochodów. W sprawie, w której liczba pokrzywdzonych może być liczona nie w setkach czy w tysiącach, ale w milionach, głos powinien zabrać polski rząd.

 • Nowy Captur

  W ramach programu stypendialnego Renault Handisport Team otrzymuję (oprócz stypendium) do użytkowania samochód Renault Captur. Renault raz do roku wymienia mi auto na nowe. Nie muszę chyba nikomu tłumaczyć, że sprawia mi to ogromną radość. Nowy Renault Captur w serii limitowanej Helly...