NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • LEPIEJ, ALE...

  Pisałem już wcześniej, że nie jestem entuzjastą nowych modeli Porsche 911, w których silnik turbodoładowany zastąpił genialną jednostkę wolnossącą. Postanowiłem sprawdzić, czy rzadko zamawiana przekładnia mechaniczna może zmienić te ocenę...

 • Opłata paliwowa cudownym panaceum – ale na co?

  Podwyżki dla urzędników to zawsze taki temat, który w przypadku kolejnych rządów budzi sporo emocji. W mniej lub bardziej nieoficjalny sposób ogłasza się plany podwyżek, po czym zawsze przetacza się fala oburzenia (szczególnie wśród aktualnej opozycji i na łamach popularnych mediów). W rezultacie rząd całkowicie bądź w znacznym stopniu wycofuje się z przygotowywanych projektów. To samo dzieje się z opłatą paliwową. Od wielu miesięcy słyszymy, że szykowane są plany podniesienia jej stawek. Padają nawet konkretne cyfry. Po czym okazuje się, iż takich planów nie ma i nie było. Kilka miesięcy ciszy – i znów to samo… A warto byłoby się pochylić nie nad stawką tej opłaty, a nad jej celem i mechanizmami funkcjonowania w kolejnych latach.

 • Polonez w Motorsporcie / Polskie konstrukcje rajdowe odc. 2

  O historii Poloneza w motorsporcie w rozmowie z Damianem Śmigielskim opowiadają Adam Polak i Robert Burchard. Zapraszam do obejrzenia drugiego odcinka mojego filmu Polskie Konstrukcje Rajdowe.

 • Drogowa cywilizacja śmierci. Kilkaset ofiar więcej na polskich drogach po likwidacji fotoradarów.

  Stało się to co musiało się wydarzyć. Na skutek obrzydliwego lizusostwa polskich parlamentarzystów wobec piratów drogowych w tym roku na drogach ginie więcej osób niż rok temu. Jeżeli tendencja z pierwszego półrocza się utrzyma, będziemy mieli do końca grudnia prawie 250 więcej ofiar śmiertelnych na drogach niż w roku 2015.

 • Nową "Pięćsetką" przez całą Polskę? Ależ tak!

  Ile ja się napodróżowałem w swoim życiu, Bóg jeden wie. Ile się napodróżowałem dobrymi autami - no, to akurat mogę policzyć na palcach obu rąk. Ostatnio miałem właśnie taką przyjemność. Przyjemność razy 500.

 • Ile jest Lexusa w Toyocie? Prześwietlamy Toyote Auris [wywiad]

  Firma kalkuluje. Wie, jaki jest jej budżet na samochód i nie chce go przekroczyć. Dodatkowo zależy jej na tym, aby budżetu nie obciążały zbytnio dodatkowe koszty np. napraw. I Toyota się tu sprawdza – mówi w wywiadzie o Toyocie Auris – i nie tylko, Tomasz Niedojadło – Kierownik Działu Sprzedaży Samochodów w salonie Toyota Anwa.

 • POLSKI POWRÓT DO GOODWOOD

  The Goodwood Festival of Speed to bez wątpienia jedna z najbardziej prestiżowych imprez samochodowych na świecie. Jeżdżę na nią od ponad 20 lat, a jako kierowca występuję tam od 2010. Tym razem jednak wszystko odbyło się inaczej...