NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Pomysł PO: Miasta tylko dla bogaczy!

  Politycy Platformy Obywatelskiej tym razem przeszli samych siebie. Otóż chcą zakazać wjazdu starych samochodów do centrów miast. Skandaliczny pomysł PO uderzy przede wszystkim w ludzi, których nie stać na nowe, luksusowe samochody. Nie pierwszy raz PO pokazuje, że dba jedynie o interesy najbogatszych.

 • "Frog" nadal szaleje po ulicach Warszawy

  Choć szalejący kilka tygodni temu po warszawskich ulicach Robert N. został zatrzymany, to kostki domina, które wprawił w ruch jego filmik na You Tube, przewracają się coraz szybciej. Od jakiegoś czasu w markecie Google Play dostępna jest gra, w której można się wcielić w kierowcę białego BMW i pojeździć po Warszawie. Czy takie rozrywkowe podejście do sprawy nie utwierdza niektórych w przekonaniu, że to, co zrobił jest super, extra, świetne, cool, zadziwiające etc.?

 • Bohater Boguś

  Jakie jest obecnie najbardziej popularne imię męskie w naszym kraju? Oczywiście Boguś. Najbardziej rozpoznawalny samochód? BMW. Oczywiście białe. Niejaki Boguś za kierownicą białego BMW M3 w kilka chwil po opublikowaniu bardzo efektownego filmu stał się motoryzacyjnym idolem wielu Polaków.

 • Elektryczne samochody dostępne dla wszystkich

  Elon Musk ogłosił, że Tesla Motors odda swoje patenty wszystkim chętnych produkować samochody elektryczne. Ciekawe czy to zakończy wojny patentowe?

 • Bezpieczeństwo czy hipokryzja?

  Nocna jazda bezczelnego i bezkarnego kierowcy w Warszawie przypomniała mi o tym, co w naszym systemie ruchu drogowego źle działa. Policja drogowa i prawo o ruchu drogowym, mimo pozorów nowoczesności, nadal mentalnie tkwią w socjalistycznym bagnie.

 • Więcej aut już się nie zmieści

  Konflikty pomiędzy samochodami a rowerami o miejsce na ulicy to nie jedyne sytuacje, w których jeszcze wiele potrzeba, żeby odebrać samochodom ich bezwzględną dominację. Wystarczy ruszyć się poza ścisłe centrum, a okazuje się, że rzeczywistość jest daleka od wizji zrównoważonego rozwoju transportu. Zarówno transport publiczny, jak i rowery pozostają w cieniu uprzywilejowanego ruchu samochodowego.

 • Kierowcy ze stali

  Gdy w wyścigach przede wszystkim trzeba było przeżyć.