NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Co tam Macierewicz. Posłuchajcie Kaczyńskiego

  Mniej mnie martwią chicagowskie wynurzenia Antoniego Macierewicza (bo trudno do wariactw podchodzić z nabożną powagą) niż to, co dwa dni temu na warszawskim Żoliborzu miał do powiedzenia Jarosław Kaczyński. Bo to nie Macierewicz (ani nawet nie Barbara Szydło) ale właśnie prezes PiS-u może za niespełna miesiąc rozdawać u nas karty.

 • Dr French, I presume. Rzecz o smoleńskim CVR i klatce z małpami

  Jest olbrzymia różnica między Brytyjczykami a np. Polakami w okazywaniu emocji, jak też w poziomie debaty publicznej. Właściwą alegorią jest moment odnalezienia zaginionego przez całe lata w środku Afryki dra Davida Livingstona przez Henry Stanleya. Był rok 1871. Nie chcąc okazać emocji, po ośmiu miesiącach szalenie trudnej przeprawy przez kontynent, Stanley nie rzucił się z okrzykiem radości by uściskać odnalezionego podróżnika. Zdjął jedynie kapelusz i zapytał: "Doktor Livingstone, jak przypuszczam?". Ten uśmiechnął się uprzejmie i odpowiedział: "Yes". Oczami wyobraźni widzę w tle zamieszanie. Między drzewami, w klatkę z małpami wredny dozorca uderza jakimiś zwiniętymi w rulon tekstami, do złudzenia przypominającymi nowe stenogramy CVR.

 • Ślepota smoleńska

  Zorganizowana pod auspicjami komisji Macierewicza III konferencja smoleńska, której deklarowanym celem jest analiza „zagadnień technicznych, medycznych, socjologicznych i prawnych katastrofy smoleńskiej", a rzeczywistym dalsze brnięcie w dywagacje o spiskach, zamachach i „zdradach o świcie”, świadczy jak dalece PiS zatracił zdolność oceny, co dla tej partii jest opłacalne.

 • Macierewicz musi siedzieć

  Wiceprzewodniczący PiS-u Antoni Macierewicz twórca teorii zamachu smoleńskiego musi ponieść konsekwencje swojego szaleństwa.

 • Polskie służby specjalne

  Jak wiecie najbliższe posiedzenie na Wiejskiej odbędzie się w dniach 7,8 i 9 maja. Z zaciekawieniem przejrzałem zaproponowany harmonogram posiedzenia. To, że polscy politycy traktują służby specjalne jako zło konieczne wiemy doskonale. To, że w państwie prawa ujawnia się nazwiska pracowników czy też współpracowników wywiadu ( co jest ewenementem na skalę światową ) też wszyscy doskonale wiemy. Lata 2005-2007 pokazały, że czasem służby stawały się policją polityczną na usługach partii władzy. Niestety czasami się wydaje, że bycie pracownikiem ABW , AW, CBA czy wywiadu i kontrwywiadu to kara a nie służba Polsce.

 • Przypadek Macierewicza: logiki nie da się obalić jej brakiem

  Według Antoniego Macierewicza w Smoleńsku popełniona została zbrodnia, ponieważ katastrofa była wynikiem zamachu. Przez chwilę skupmy się zatem racjonalnie na tym, co aktualnie Macierewicz lansuje, pomijając w tym momencie, że przez cztery lata jego koncepcje bujały się od ściany do ściany (rozpylenie helu, wytworzenie sztucznej mgły itd.).

 • Tchórzostwo polityczne

  Są takie momenty, kiedy ludzkie zwątpienie zamienia się we wściekłość, później jeszcze bardziej w zwątpienie. Dziś to czuję.