NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz zainaugurował program Pierwsza Praca

  Wbrew głosom krytyki Rada Ministrów rozpoczęła wdrażanie jednego z punktów programu wyborczego tj. zwalczania bezrobocia wśród młodzieży.

 • Wrogie przejęcie narodu

  Premier Szydło miała expose. Wbijała narodowi do głowy hasło: „WSPÓLNIE RAZEM DAMY RADĘ”. Wspólnie razem? A można wspólnie osobno? Ciekawa forma. Natomiast prezes Kaczyński „w drugim expose (może ważniejszym?), między wierszami DAŁ dobrą RADĘ narodowi: Nie narażać się, nie podskakiwać, bo i tak DAMY WAM RADĘ, będziemy naginać prawo jak prezydent Duda ułaskawiając „krystalicznie czystego” Mariusza Kamińskiego. Tak nakazano członkom zwycięskiej partii mówić w mediach o skazanym nieprawomocnym wyrokiem. Czniamy Trybunały, prawo należy do silniejszego! Kolejnym hasłem była DOBRA ZMIANA, która nastąpiła dla wiernych członków PiS-u.

 • Występy Macierewicza

  Występy Macierewicza w Chicago po raz kolejny pokazały prawdziwą groźną twarz PiS-u. Nie nudne bezbarwne pozbawione wyrazu i cienia charyzmy przemówienia Beaty Szydło, ale słowa człowieka, który insynuuje, że Donald Tusk był agentem Stasi, a winni „zamachu” w Smoleńsku są znani i będą ukarani, okazują się prawdziwym programem PiS-u. W dodatku Polska jest rządzona przez ludzi podobnych do Bieruta i Bermana czyli pozbawionych skrupułów oprawców i zbrodniarzy. To w największym skrócie sens i polityczne przesłanie Macierewicza, całkowicie zbieżne z tym co zarówno on sam, jak i Kaczyński mówili i w zasadzie nadal mówią.

 • Prezes na tylnym siedzeniu

  Prezes na tylnym siedzeniu? NIGDY!!! Przechodzi skrócony kurs prawa jazdy (i sprawiedliwości).

 • Co tam Macierewicz. Posłuchajcie Kaczyńskiego

  Mniej mnie martwią chicagowskie wynurzenia Antoniego Macierewicza (bo trudno do wariactw podchodzić z nabożną powagą) niż to, co dwa dni temu na warszawskim Żoliborzu miał do powiedzenia Jarosław Kaczyński. Bo to nie Macierewicz (ani nawet nie Beata Szydło) ale właśnie prezes PiS-u może za niespełna miesiąc rozdawać u nas karty.

 • Dr French, I presume. Rzecz o smoleńskim CVR i klatce z małpami

  Jest olbrzymia różnica między Brytyjczykami a np. Polakami w okazywaniu emocji, jak też w poziomie debaty publicznej. Właściwą alegorią jest moment odnalezienia zaginionego przez całe lata w środku Afryki dra Davida Livingstona przez Henry Stanleya. Był rok 1871. Nie chcąc okazać emocji, po ośmiu miesiącach szalenie trudnej przeprawy przez kontynent, Stanley nie rzucił się z okrzykiem radości by uściskać odnalezionego podróżnika. Zdjął jedynie kapelusz i zapytał: "Doktor Livingstone, jak przypuszczam?". Ten uśmiechnął się uprzejmie i odpowiedział: "Yes". Oczami wyobraźni widzę w tle zamieszanie. Między drzewami, w klatkę z małpami wredny dozorca uderza jakimiś zwiniętymi w rulon tekstami, do złudzenia przypominającymi nowe stenogramy CVR.

 • Ślepota smoleńska

  Zorganizowana pod auspicjami komisji Macierewicza III konferencja smoleńska, której deklarowanym celem jest analiza „zagadnień technicznych, medycznych, socjologicznych i prawnych katastrofy smoleńskiej", a rzeczywistym dalsze brnięcie w dywagacje o spiskach, zamachach i „zdradach o świcie”, świadczy jak dalece PiS zatracił zdolność oceny, co dla tej partii jest opłacalne.