NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Ślepota smoleńska

  Zorganizowana pod auspicjami komisji Macierewicza III konferencja smoleńska, której deklarowanym celem jest analiza „zagadnień technicznych, medycznych, socjologicznych i prawnych katastrofy smoleńskiej", a rzeczywistym dalsze brnięcie w dywagacje o spiskach, zamachach i „zdradach o świcie”, świadczy jak dalece PiS zatracił zdolność oceny, co dla tej partii jest opłacalne.

 • Macierewicz musi siedzieć

  Wiceprzewodniczący PiS-u Antoni Macierewicz twórca teorii zamachu smoleńskiego musi ponieść konsekwencje swojego szaleństwa.

 • Polskie służby specjalne

  Jak wiecie najbliższe posiedzenie na Wiejskiej odbędzie się w dniach 7,8 i 9 maja. Z zaciekawieniem przejrzałem zaproponowany harmonogram posiedzenia. To, że polscy politycy traktują służby specjalne jako zło konieczne wiemy doskonale. To, że w państwie prawa ujawnia się nazwiska pracowników czy też współpracowników wywiadu ( co jest ewenementem na skalę światową ) też wszyscy doskonale wiemy. Lata 2005-2007 pokazały, że czasem służby stawały się policją polityczną na usługach partii władzy. Niestety czasami się wydaje, że bycie pracownikiem ABW , AW, CBA czy wywiadu i kontrwywiadu to kara a nie służba Polsce.

 • Przypadek Macierewicza: logiki nie da się obalić jej brakiem

  Według Antoniego Macierewicza w Smoleńsku popełniona została zbrodnia, ponieważ katastrofa była wynikiem zamachu. Przez chwilę skupmy się zatem racjonalnie na tym, co aktualnie Macierewicz lansuje, pomijając w tym momencie, że przez cztery lata jego koncepcje bujały się od ściany do ściany (rozpylenie helu, wytworzenie sztucznej mgły itd.).

 • Tchórzostwo polityczne

  Są takie momenty, kiedy ludzkie zwątpienie zamienia się we wściekłość, później jeszcze bardziej w zwątpienie. Dziś to czuję.

 • Tusk broni Macierewicza

  Broni? Co on bredzi - powie czytając tytuł część czytelników. Otóż dokładnie - skoro premier Tusk nie chce powołania komisji śledczej w sprawie Antoniego Macierewicza, która miałaby wyjaśnić jak likwidował on WSI, to w praktyce zapewnia mu immunitet, czyli go broni.

 • Haki Antoniego i haki na Antoniego

  Czy mnie jeszcze pamiętasz? Tak może śpiewać matka Madzi. Siedzi w zapomnieniu, bo przebili ją Trynkiewicz i Macierewicz. W mediach pojawia się raz jeden raz drugi. Trynkiewicz mało wypowiada się sam za siebie, pokazuje się jakieś stare nagrania, zdjęcia z wizji lokalnej. Za niego mówią prawnicy, psychologowie, oraz rozwścieczona ludność. Także rodziny ofiar.