NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Narty w Andorze i górach Sierra Nevada

  19 proc. Polaków deklaruje, że umie jeździć na nartach lub desce snowboardowej. Z tej grupy aż 10 proc. twierdzi, że robi to bardzo dobrze. Moda na aktywność, jaka zapanowała kilka lat temu sprawiła, że sporty zimowe biją kolejne rekordy popularności, a rynek usług turystycznych przeznaczonych dla tej grupy staje się coraz bogatszy. To, że na narty pojechać możemy na gościnne stoki włoskich Dolomitów, francuskich, szwajcarskich, austriackich, a ostatnio nawet niemieckich Alp, wiedzą chyba wszyscy. Ale to, że tą samą aktywną formę zimowego wypoczynku można z dużym sukcesem i jeszcze większą frajdą praktykować w Andorze czy w hiszpańskich górach Sierra Nevada wie już nie wielu. No, może część, gdzieś-coś słyszała. Ktoś krzyknie - snobizm!? Gdzież tam. My ripostujemy - rozsądek, wygoda, oszczędność czasu, spryt i chęć przeżycia zupełnie nowych doświadczeń.

 • Kuba, Jamajka i Dominikana - odkryj perły Karaibów!

  Trudno jednoznacznie zawyrokować, który spośród 30 krajów wchodzących w skład szeroko pojmowanych Karaibów, zafascynował na tyle Jerryego Bruckheimera i wytwórnię Walt Disney Pictures, że stworzyli wspólnie 4-częściową (za rok ma być ich już 5) mega produkcję o przygodach kapitana Jacka Sparrow'a. Jest jednak wielce prawdopodobnym, że były to: Dominikana, Kuba i Jamajka. Powszechnie nazywane Perłami Karaibów od lat przyciągają, kuszą, nęcą, a później zniewalają. Wiele osób twierdzi, że najtrudniej wybrać się tam pierwszy raz. Do głównych przeszkód zalicza się olbrzymią odległość i długi czas spędzony w samolocie. Od kilku lat, przynajmniej ta druga, jest już nieaktualna. Spora liczba ofert oparta została o loty czarterowe co sprawiło, że Karaiby mimo wciąż tej samej odległości na mapie, stały się nam dużo bliższe. Uwaga, uwaga! Właśnie zaczyna się sezon czarnych koni... upsss, poprawka... czarnych Pereł Karaibów!

 • Kamyk Zielony czyli rzecz o tym dokąd podróżowali Wielcy Mistrzowie. Malownicze Cadaqués

  Na wybrzeżu Costa Brava jest pewne malownicze miasteczko owiane artystyczną aurą. Otoczone przez góry i morze mieni się bielą domów oraz błękitem morza. Trudno do niego dotrzeć, prowadzi tutaj wąska i kręta droga. Warto jednak przedrzeć się przez góry a trudy podróży wynagrodzi przepiękny krajobraz, zmieniające się kolory nieba, bujna roślinność i pobliskie morze.

 • Nową "Pięćsetką" przez całą Polskę? Ależ tak!

  Ile ja się napodróżowałem w swoim życiu, Bóg jeden wie. Ile się napodróżowałem dobrymi autami - no, to akurat mogę policzyć na palcach obu rąk. Ostatnio miałem właśnie taką przyjemność. Przyjemność razy 500.

 • Kamyk Zielony czyli rzecz o tym dokąd podróżowali Wielcy Mistrzowie. Zima na Majorce.

  Dla jednych podróż jest ucieczką, dla innych przygodą albo szansą na coś nowego. Dla twórców podróż może być ożywczą kąpielą, która wyostrza zmysły i przynosi nowe pomysły. Jedni czerpać będą z samego doświadczenia podróżowania, inni szukać inspiracji w miejscu, które odwiedzili. Dzisiaj zabiorę Was w podróż na Baleary...

 • Slow food w arabskim wydaniu

  Moda na slow food jest już wręcz obowiązkowa – produkty te jednak w Europie wciąż są bardzo drogie, a fani owego trendu najczęściej starają się we własnej kuchni stworzyć jak najbardziej naturalne i ekologiczne posiłki. W Egipcie slow food nie stanowi najmniejszego problemu...

 • W podróży do Włoch

  Wakacje. Dojechałyśmy. Piszę bo podobno wielu ludzi czeka na tę relację z podróży. Bardzo mi miło. Mimo że to dzień po Brexit-cie. Anglia wychodzi z Unii. Jeszcze nie wiemy co to znaczy, domyślamy się. Magda Umer, Zuzia Łapicka i ja w podróży do Włoch , samochodem Magdy. Ona prowadzi, po nocnym powrocie z koncertów w Lublinie! Nie daje sobie wyrwać kierownicy. Podniecone i szczęśliwe że wakacje się zaczynają ruszamy z Milanówka.