NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • O tym, jak w 3 godziny zostać socjopatą, czyli kilka słów o podróżach po Polsce

  O tym, by przenieść się do Zakopanego marzyłam od początku studiów i konsekwentnie dążyłam do wcielenia tego marzenia w życie. Fakt, iż od kilku miesięcy spędzam tu większość czasu to zdecydowanie jedyna dobra rzecz, jaka wynikła z całego koszmarnego zeszłego roku (i oczywiście gorąco wierzę, że pociągnie za sobą łańcuszek pozytywnych zdarzeń). Ale żeby nie zrobiło się za słodko i kolorowo - muszę trochę ponarzekać. Spokojnie, nie na górali, śnieg w połowie maja albo halny podczas którego ni z tego ni z owego zaczęłam tracić zmysły. Podhale biorę z całym dobrodziejstwem inwentarza. Tyle, że najpierw na to Podhale trzeba dotrzeć…

 • Jeśli wakacje nie w Egipcie, Tunezji i Turcji to gdzie? Poradnik turystyczny 2016 (cz. 1/3 NOWOŚCI)

  Ależ się narobiło. Przed nami wakacje, a większość z nas nie wie czy i gdzie wyjechać na urlop. Ostatnie 2 lata przyniosły ogromne zmiany, nie tylko na polskim, ale i ogólnoeuropejskim rynku wyjazdów turystycznych. Trzy spośród pięciu dotychczas ulubionych top-kierunków, obsługujących łącznie ponad 75 proc. wakacyjnego ruchu wyjazdowego nagle straciło zainteresowanie naszych rodaków i Europejczyków. Trudno się temu dziwić. Egipt z Tunezją zaklinając rzeczywistość, kuszą niebotycznie niskimi cenami, promocjami, akcjami marketingowymi, ale mimo wszystko - co pokazuje życie - nie są w stanie zabezpieczyć bezpieczeństwa wewnętrznego swoim gościom. Turcja, dotychczasowa mekka rodzinnego wypoczynku All Inclusive, zalicza kolejne wpadki terrorystyczne i notuje coraz słabsze wyniki w sprzedaży. Nie bez znaczenia jest zalewająca masowo południowe kierunki wypoczynkowe fala uchodźców, na których być może patrzymy ze zrozumieniem, ale już w aspekcie sąsiedztwa wakacyjnego niezbyt chętnie. Pozostałe na stole turystycznej gry kierunki, głównie europejskie (Hiszpania, Grecja, Bułgaria, Chorwacja, Włochy) nie są i prawdopodobnie nie będą w stanie obsłużyć ogromnego potencjału klientów. Trzeba pamiętać, że podobny sposób postrzegania mają w tej chwili inni Europejczycy, a to buduje w tej chwili ogromną przewagę nadmiernego popytu nad fizycznie możliwą podażą.

 • Najzdrowsze śniadanie na świecie

  Pitufo con ajo, tomate y aceite de oliva - to jeden z najpopularniejszych zestawów śniadaniowych w Hiszpanii, przynajmniej w prowincji Andaluzja. I chyba to właśnie śniadanie ma swój niebagatelny wpływ na zdrowe życie Hiszpanów i sławę owej śródziemnomorskiej diety, która jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na tak imponującą średnią długość życia, jaką się cieszą właśnie Hiszpanie.

 • Gili Air - pejzażoterapia w wydaniu indonezyjskim

  Mijał właśnie pierwszy tydzień marca, gdy żegnaliśmy się z Bali i promem zmierzaliśmy w kierunku kolejnej indonezyjskiej wyspy zwanej Gili Air. Taka przeprawa nie należy do najtańszych przyjemności, gdyż Balijczycy dbają, żeby nie wypuszczać turystów bez uprzedniego uiszczenia odpowiednio wysokiej „opłaty wyjazdowej” - biletu na prom. Oczywiście jego cenę można, a nawet należy, negocjować. Nasz przejazd był w miarę dobrze zorganizowany i ostatecznie po godzinnej podróży busem i około półgodzinnym oczekiwaniu w marinie wsiedliśmy na prom, dzięki któremu po upływie kolejnej godziny byliśmy u celu.

 • Bali na weekend

  Waluta - Rupia indonezyjska: 10 EUR = 144.000 IDR 10 USD = 131.000 IDR Internet - zaskakująco powolny... Podróż z Koh Samui (Tajlandia) na Bali (przez Kuala Lumpur) zajęła nam cały dzień (1 prom, 2 przeloty). Zmęczeni, do hotelu dotarliśmy około północy. Po wyjściu z samolotu...

 • Zmieniając na chwilę temat...

  Wracamy do innego świata… niestety. Opuściliśmy Polskę (Europę) w momencie gdy nic jeszcze nie zapowiadało zmian, które przyszły. Wydawało mi się, że rok to w zasadzie bardzo niewiele czasu. Cóż takiego może zdarzyć się przez 12 miesięcy? Przecież nic się nie zmieni – powtarzałam sobie przed wyjazdem.

 • Hiszpania – por favor na wakacje

  Hiszpania jest nie tylko najzdrowszym do życia krajem w Europie (wg magazynu Lancet), ale wydaje się być najlepszym wyborem na tegoroczne wakacje. Czym przyciąga nas Hiszpania? Co takiego nam oferuje, że jak już ktoś spędzi tam raz wakacje, to chętnie będzie powracał?