NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Slow food w arabskim wydaniu

  Moda na slow food jest już wręcz obowiązkowa – produkty te jednak w Europie wciąż są bardzo drogie, a fani owego trendu najczęściej starają się we własnej kuchni stworzyć jak najbardziej naturalne i ekologiczne posiłki. W Egipcie slow food nie stanowi najmniejszego problemu...

 • W podróży do Włoch

  Wakacje. Dojechałyśmy. Piszę bo podobno wielu ludzi czeka na tę relację z podróży. Bardzo mi miło. Mimo że to dzień po Brexit-cie. Anglia wychodzi z Unii. Jeszcze nie wiemy co to znaczy, domyślamy się. Magda Umer, Zuzia Łapicka i ja w podróży do Włoch , samochodem Magdy. Ona prowadzi, po nocnym powrocie z koncertów w Lublinie! Nie daje sobie wyrwać kierownicy. Podniecone i szczęśliwe że wakacje się zaczynają ruszamy z Milanówka.

 • Największe statki pasażerskie na świecie

  Rejsy wielkimi statkami wycieczkowymi stają się coraz popularniejszą formą spędzania urlopu. Dostrzegają to zarówno branża turystyczna, jak i media czy klienci. Jest to rozrywka coraz bardziej popularna dzięki temu, że tak bardzo rozwinął się transport lotniczy, który pozwolił ludziom na szybkie przemieszczanie się po całym globie. Dzięki temu ludzie zaczęli podróżować statkiem dla przyjemności, aby spędzić na nim wolny czas.

 • Kadzidła, kwiat pomarańczy i ryż

  Pudding ryżowy z płatkami róży.

 • Płać, płacz i stój w korkach

  Kierowcy, którzy i tak lubią narzekać, będą mieli w tegoroczne wakacje naprawdę poważne powody do niezadowolenia. Minister Andrzej Adamczyk zapowiedział, że nie będzie naśladował swoich poprzedników i nie zafunduje podniesienia szlabanów na autostradach. Z punktu widzenia budżetu państwa i logiki zarządzania drogami publicznymi jest to decyzja jak najbardziej słuszna. Tyle, że mówiąc „a”, nie powiedziano „b”. Eksperci od dawna bowiem zwracają uwagę, że podnoszenie szlabanów to kosztowny półśrodek. Receptą jest elektroniczny system płatności za przejazd autostradami. Jak na razie z tego dobrodziejstwa korzystają kierowcy ciężarówek (bo muszą) i kierowcy aut osobowych, którzy zainwestowali w urządzenie viaBOX. Reszcie zostaje tkwić w korkach.

 • O tym, jak w 3 godziny zostać socjopatą, czyli kilka słów o podróżach po Polsce

  O tym, by przenieść się do Zakopanego marzyłam od początku studiów i konsekwentnie dążyłam do wcielenia tego marzenia w życie. Fakt, iż od kilku miesięcy spędzam tu większość czasu to zdecydowanie jedyna dobra rzecz, jaka wynikła z całego koszmarnego zeszłego roku (i oczywiście gorąco wierzę, że pociągnie za sobą łańcuszek pozytywnych zdarzeń). Ale żeby nie zrobiło się za słodko i kolorowo - muszę trochę ponarzekać. Spokojnie, nie na górali, śnieg w połowie maja albo halny podczas którego ni z tego ni z owego zaczęłam tracić zmysły. Podhale biorę z całym dobrodziejstwem inwentarza. Tyle, że najpierw na to Podhale trzeba dotrzeć…

 • Jeśli wakacje nie w Egipcie, Tunezji i Turcji to gdzie? Poradnik turystyczny 2016 (cz. 1/3 NOWOŚCI)

  Ależ się narobiło. Przed nami wakacje, a większość z nas nie wie czy i gdzie wyjechać na urlop. Ostatnie 2 lata przyniosły ogromne zmiany, nie tylko na polskim, ale i ogólnoeuropejskim rynku wyjazdów turystycznych. Trzy spośród pięciu dotychczas ulubionych top-kierunków, obsługujących łącznie ponad 75 proc. wakacyjnego ruchu wyjazdowego nagle straciło zainteresowanie naszych rodaków i Europejczyków. Trudno się temu dziwić. Egipt z Tunezją zaklinając rzeczywistość, kuszą niebotycznie niskimi cenami, promocjami, akcjami marketingowymi, ale mimo wszystko - co pokazuje życie - nie są w stanie zabezpieczyć bezpieczeństwa wewnętrznego swoim gościom. Turcja, dotychczasowa mekka rodzinnego wypoczynku All Inclusive, zalicza kolejne wpadki terrorystyczne i notuje coraz słabsze wyniki w sprzedaży. Nie bez znaczenia jest zalewająca masowo południowe kierunki wypoczynkowe fala uchodźców, na których być może patrzymy ze zrozumieniem, ale już w aspekcie sąsiedztwa wakacyjnego niezbyt chętnie. Pozostałe na stole turystycznej gry kierunki, głównie europejskie (Hiszpania, Grecja, Bułgaria, Chorwacja, Włochy) nie są i prawdopodobnie nie będą w stanie obsłużyć ogromnego potencjału klientów. Trzeba pamiętać, że podobny sposób postrzegania mają w tej chwili inni Europejczycy, a to buduje w tej chwili ogromną przewagę nadmiernego popytu nad fizycznie możliwą podażą.