NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Kamyk Zielony czyli rzecz o tym dokąd podróżowali Wielcy Mistrzowie. Malownicze Cadaqués

  Na wybrzeżu Costa Brava jest pewne malownicze miasteczko owiane artystyczną aurą. Otoczone przez góry i morze mieni się bielą domów oraz błękitem morza. Trudno do niego dotrzeć, prowadzi tutaj wąska i kręta droga. Warto jednak przedrzeć się przez góry a trudy podróży wynagrodzi przepiękny krajobraz, zmieniające się kolory nieba, bujna roślinność i pobliskie morze.

 • Nową "Pięćsetką" przez całą Polskę? Ależ tak!

  Ile ja się napodróżowałem w swoim życiu, Bóg jeden wie. Ile się napodróżowałem dobrymi autami - no, to akurat mogę policzyć na palcach obu rąk. Ostatnio miałem właśnie taką przyjemność. Przyjemność razy 500.

 • Kamyk Zielony czyli rzecz o tym dokąd podróżowali Wielcy Mistrzowie. Zima na Majorce.

  Dla jednych podróż jest ucieczką, dla innych przygodą albo szansą na coś nowego. Dla twórców podróż może być ożywczą kąpielą, która wyostrza zmysły i przynosi nowe pomysły. Jedni czerpać będą z samego doświadczenia podróżowania, inni szukać inspiracji w miejscu, które odwiedzili. Dzisiaj zabiorę Was w podróż na Baleary...

 • Slow food w arabskim wydaniu

  Moda na slow food jest już wręcz obowiązkowa – produkty te jednak w Europie wciąż są bardzo drogie, a fani owego trendu najczęściej starają się we własnej kuchni stworzyć jak najbardziej naturalne i ekologiczne posiłki. W Egipcie slow food nie stanowi najmniejszego problemu...

 • W podróży do Włoch

  Wakacje. Dojechałyśmy. Piszę bo podobno wielu ludzi czeka na tę relację z podróży. Bardzo mi miło. Mimo że to dzień po Brexit-cie. Anglia wychodzi z Unii. Jeszcze nie wiemy co to znaczy, domyślamy się. Magda Umer, Zuzia Łapicka i ja w podróży do Włoch , samochodem Magdy. Ona prowadzi, po nocnym powrocie z koncertów w Lublinie! Nie daje sobie wyrwać kierownicy. Podniecone i szczęśliwe że wakacje się zaczynają ruszamy z Milanówka.

 • Największe statki pasażerskie na świecie

  Rejsy wielkimi statkami wycieczkowymi stają się coraz popularniejszą formą spędzania urlopu. Dostrzegają to zarówno branża turystyczna, jak i media czy klienci. Jest to rozrywka coraz bardziej popularna dzięki temu, że tak bardzo rozwinął się transport lotniczy, który pozwolił ludziom na szybkie przemieszczanie się po całym globie. Dzięki temu ludzie zaczęli podróżować statkiem dla przyjemności, aby spędzić na nim wolny czas.

 • Kadzidła, kwiat pomarańczy i ryż

  Pudding ryżowy z płatkami róży.