NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Nową "Pięćsetką" przez całą Polskę? Ależ tak!

  Ile ja się napodróżowałem w swoim życiu, Bóg jeden wie. Ile się napodróżowałem dobrymi autami - no, to akurat mogę policzyć na palcach obu rąk. Ostatnio miałem właśnie taką przyjemność. Przyjemność razy 500.

 • Kamyk Zielony czyli rzecz o tym dokąd podróżowali Wielcy Mistrzowie. Zima na Majorce.

  Dla jednych podróż jest ucieczką, dla innych przygodą albo szansą na coś nowego. Dla twórców podróż może być ożywczą kąpielą, która wyostrza zmysły i przynosi nowe pomysły. Jedni czerpać będą z samego doświadczenia podróżowania, inni szukać inspiracji w miejscu, które odwiedzili. Dzisiaj zabiorę Was w podróż na Baleary...

 • Slow food w arabskim wydaniu

  Moda na slow food jest już wręcz obowiązkowa – produkty te jednak w Europie wciąż są bardzo drogie, a fani owego trendu najczęściej starają się we własnej kuchni stworzyć jak najbardziej naturalne i ekologiczne posiłki. W Egipcie slow food nie stanowi najmniejszego problemu...

 • W podróży do Włoch

  Wakacje. Dojechałyśmy. Piszę bo podobno wielu ludzi czeka na tę relację z podróży. Bardzo mi miło. Mimo że to dzień po Brexit-cie. Anglia wychodzi z Unii. Jeszcze nie wiemy co to znaczy, domyślamy się. Magda Umer, Zuzia Łapicka i ja w podróży do Włoch , samochodem Magdy. Ona prowadzi, po nocnym powrocie z koncertów w Lublinie! Nie daje sobie wyrwać kierownicy. Podniecone i szczęśliwe że wakacje się zaczynają ruszamy z Milanówka.

 • Największe statki pasażerskie na świecie

  Rejsy wielkimi statkami wycieczkowymi stają się coraz popularniejszą formą spędzania urlopu. Dostrzegają to zarówno branża turystyczna, jak i media czy klienci. Jest to rozrywka coraz bardziej popularna dzięki temu, że tak bardzo rozwinął się transport lotniczy, który pozwolił ludziom na szybkie przemieszczanie się po całym globie. Dzięki temu ludzie zaczęli podróżować statkiem dla przyjemności, aby spędzić na nim wolny czas.

 • Kadzidła, kwiat pomarańczy i ryż

  Pudding ryżowy z płatkami róży.

 • Płać, płacz i stój w korkach

  Kierowcy, którzy i tak lubią narzekać, będą mieli w tegoroczne wakacje naprawdę poważne powody do niezadowolenia. Minister Andrzej Adamczyk zapowiedział, że nie będzie naśladował swoich poprzedników i nie zafunduje podniesienia szlabanów na autostradach. Z punktu widzenia budżetu państwa i logiki zarządzania drogami publicznymi jest to decyzja jak najbardziej słuszna. Tyle, że mówiąc „a”, nie powiedziano „b”. Eksperci od dawna bowiem zwracają uwagę, że podnoszenie szlabanów to kosztowny półśrodek. Receptą jest elektroniczny system płatności za przejazd autostradami. Jak na razie z tego dobrodziejstwa korzystają kierowcy ciężarówek (bo muszą) i kierowcy aut osobowych, którzy zainwestowali w urządzenie viaBOX. Reszcie zostaje tkwić w korkach.