NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Chcecie walczyć z UE? Najpierw zapytajcie o zdanie Polaków

  Mam propozycję dla rządu PiS : ogłoście referendum za wystąpieniem Polski z UE, przeprowadźcie je w najszybszym możliwym terminie i zróbcie tak, jak będzie chciał suweren. Dziś jeszcze nie macie prawa zbaczać z drogi, którą nie tak dawno wybrał cały naród. Przypomnę, że za wejściem do UE opowiedzieli się Polacy w referendum. Nie kto inny, a Lech Kaczyński podpisał Traktat Lizboński. W kampanii wyborczej nie ogłaszaliście tak ostrego kursu wobec Unii. Zanim więc zaczniecie atakować UE, zapytajcie o zdanie Polaków, bo na dziś nikt wam takiego prawa nie dał.

 • Zakrzyczeć Europę

  PiS udaje, że nie rozumie – lub naprawdę nie rozumie – iż spór z Komisją Europejską nie jest sporem politycznym, lecz sporem o procedury i zasady. Komisja Europejska nie kwestionuje ani wyników wyborów, ani prawa PiS-u do rządzenia. Kwestionuje natomiast łamanie przez rząd oraz...

 • Unia Kuchcińskiego czy Schumana?

  „Wierzymy, że więcej, a nie mniej Europy jest potrzebne, aby odpowiedzieć na wyzwania zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne” – stwierdzili 14 września 2015 r. przewodniczący parlamentów Włoch, Francji, Niemiec i Luksemburga w podpisanej w Rzymie deklaracji wzywającej do pogłębiania europejskiej integracji.

 • Polska zepchnięta na oślą ławkę

  W kwietniu tego roku Parlament Europejski zajął się nadużyciami władzy w Pakistanie, Hondurasie, Nigerii i… w Polsce! To nie żart. To się zdarzyło naprawdę. Można wprawdzie dowcipkować, że tak wygląda mapa „dobrej zmiany”, że w takim właśnie towarzystwie Polska „wstaje z kolan”. Ale nie jest mi do śmiechu. Rzecz dzieje się na europejskiej arenie, która do roku 2015 była miejscem polskiej dumy i chwały!

 • Rolnicy mogą stracić dopłaty przez rząd Szydło

  Niepotrzebne są groźby sankcjami przez Unię Europejską. Wystarczy chaos administracyjny jaki wprowadził rząd Szydło w Polsce. Obsadzanie stanowisk ludźmi przypadkowymi, bez odpowiedniego wykształcenia i przygotowania, niekompetentnymi, żeby Polakom koło nosa przeszły pieniądze unijne. W tym przypadku zagrożeni są rolnicy.

 • Rada UE zamyka usta niepokornym

  Wybór Janusza Wojciechowskiego do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego nie powinien dziwić. Rada Unii Europejskiej (przedstawiciele państw) uznała, że nie przychyli się do negatywnej opinii Parlamentu Europejskiego i postąpi zgodnie z wolą polskiego, pisowskiego rządu.

 • Szerzenie nienawiści czy głupota?!

  Była ciepła noc z 20 na 21 sierpnia. Atmosfera już od wielu tygodni stawała się co raz bardziej napięta. Ludzie oczekiwali najgorszego. I stało się. Nad ranem do kraju zaczęły wjeżdżać tysiące czołgów, a przez granicę przeszło setki tysięcy radzieckich, polskich, bułgarskich i węgierskich żołnierzy. W gotowości bojowej postawiono też wojska NRD.