NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Prokuratura jak za Stalina

  Mamy powrót do stalinowskiej koncepcji ustroju prokuratury, w którym jest to urząd w pełni podległy rządowi. Podporządkowani ministrowi prokuratorzy nie mogą prawidłowo wykonywać swojej pracy.

 • Prokuratura – sąd – opinia publiczna

  Wypuszczenie na wolność Macieja Dobrowolskiego, który ponad trzy lata spędził w areszcie to oczywiście dobra wiadomość. Bo nikt w praworządnym państwie nie powinien tyle czasu spędzić bez wyroku za kratami, i to przy bardzo ale to bardzo wątpliwych przesłankach popełnienia przestępstwa.

 • Rasizm instytucjonalny - studium polskiej prokurator

  Pani prokurator Agnieszka Granatyr w Wielkiej Brytanii musiałaby podać się do dymisji- gdyby tam uznała, jako głos prawa, że określenie "żydowskie kurwy" nie jest rasistowską obelgą. I nie chodzi tu o opluwaną w Polsce polityczną poprawność, czyli tak naprawdę wyuczoną (a potem już naturalną, w drugim pokoleniu od przyswojenia) empatię i szacunek wobec innych. Chodzi o prawo. Prawo ma chronić ludzi przed osobami takimi, jak pani Granatyr.

 • Przemiana Seremeta

  Prokurator generalny Andrzej Seremet przeżył cudowną metamorfozę. Przez ostatnie lata nauczył nas, że nic nie może, a konkretnie prawo zabrania mu ingerowania w prace suwerennych podwładnych. Tak było od Amber Gold po Słowika, aż nagle się wszystko zmieniło…

 • Generał Papała

  Proces w sprawie zabójstwa gen. Papały śledzę z powodów także osobistych. Miałem przyjemność znać Generała. Jeszcze jako komendant główny policji zaprosił mnie, wówczas świeżo powołanego wiceministra, na wykład obrazujący zmiany w administracji publicznej. To był początek 1998 roku.

 • Co z tą prokuraturą?

  Sposobem na uzdrowienie Prokuratury nie jest jej uzależnienie od rządu. Wręcz odwrotnie. Lekarstwem może być ustanowienie korpusu niezależnych prokuratorów.

 • Libicki do prokuratury

  Dzisiaj w Prokuraturze Generalnej w Warszawie OPZZ złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez senatora Jana Filipa Libickiego.