Ochroniarz podpalił kibica Zagłębia Lubin. Bo wymachiwał racą

Ochroniarz psiknął gazem pieprzowym w kibica trzymającego racę
Ochroniarz psiknął gazem pieprzowym w kibica trzymającego racę Fot. slasknet / youtube.com
Zakaz wnoszenia na stadiony materiałów pirotechnicznych obowiązuje od dawna, ale kibice często niewiele sobie z niego robią. Do wyjątków nie należą w tym przypadku fani Zagłębia Lubin, którzy odpalili race podczas sobotniego meczu ze Śląskiem Wrocław. Nieposłuszeństwo literze regulaminu nie spodobało się oczywiście ochroniarzom. Jeden z nich postanowił potraktować trzymającego racę kibica łatwopalnym gazem pieprzowym… Efekty interwencji widać na zdjęciach i filmie.

Na umieszczonych w internecie materiałach widać, jak jeden z obecnych na stadionie we Wrocławiu ochroniarzy podchodzi do stojącego na ogrodzeniu kibica Zagłębia Lubin, który wymachuje racą, i psika w jego stronę gazem pieprzowym. Gaz pieprzowy jest łatwopalny, więc w efekcie interwencji kibic przez chwilę dosłownie stał w płomieniach.

Władze Zagłębia Lubin na razie nie chcą komentować sprawy.

Zygmunt Kogut
Rzecznik prasowy Zagłębia Lubin

Kompletujemy naszą wiedzę na temat zdarzenia, bo z prośbą o reakcję zwróciła się do nas również Komisja Ligi. Póki co, nie chcemy komentować incydentu, ponieważ potraktowanego gazem kibica nie zidentyfikowano i nie posiadamy wiedzy na temat jego ewentualnych obrażeń. Na ten moment naszą wiedzę opieramy na materiałach wideo i fotografiach, poprosimy organizatora o dodatkowe informacje.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...