"Polacy chcą pracy". Jarosław Kaczyński wyliczył, czego pragną rodacy

Jarosław Kaczyński podkreśla, że Polska potrzebuje dobrych zmian
Jarosław Kaczyński podkreśla, że Polska potrzebuje dobrych zmian Fot. Sławomir Kamiński / Agencja
W Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej Jarosław Kaczyński gościł w Wysokiem Mazowieckiem, gdzie przypomniał o licznych polskich rodzinach, których członkowie musieli szukać pracy za granicą. Prezes PiS zaznaczył, że „z Polski wyjechało już przeszło 2 mln ludzi”, a wiele osób nad wyjazdem się zastanawia. Polska potrzebuje więc „dobrych zmian”. – Polacy chcą pracy, dobrej służby zdrowia, opieki państwa nad rodziną, ogólnie pojętego bezpieczeństwa – oznajmił Kaczyński, podkreślając, że PiS „słucha Polaków”.


Podczas konferencji prasowej, jaka odbyła się w Wysokiem Mazowieckiem, Kaczyński przypomniał, że miasto to jest symbolem „twardego patriotyzmu”, patriotyzmu, który ucieleśniali w latach 50. działający w nim żołnierze wyklęci. Opowiadając o tradycji „twardego patriotyzmu”, prezes PiS poruszył temat tych Polaków, którzy musieli wyemigrować za chlebem. Z Polski wyjechało już przeszło 2 mln osób.

– Warto o tym pamiętać, bo jest to także Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Musimy budować związki z Polonią, ale my chcemy, żeby miejsce Polaków było tu, w kraju, w ojczyźnie – oznajmił Kaczyński, dodając, że Polska potrzebuje „dobrych zmian”. PiS przekonuje, że wie, jak te zmiany powinny wyglądać.

– My słuchamy Polaków. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy odbyliśmy setki spotkań, we wszystkich polskich powiatach (…). Polacy chcą pracy, dobrej służby zdrowia, opieki państwa nad rodziną, ogólnie pojętego bezpieczeństwa. Chcą, by traktowano ich równo, by Polska była dla tych z dużych z dużych miast i dla tych z mniejszych miejscowości, ze wsi, by była dla młodych i dla tych, którzy dożyli wieku sędziwego. (…). Polacy chcą Polski sprawiedliwej. Takiej do której będzie można i do której będzie się chciało wrócić – podkreślił Kaczyński.


Kaczyński zachęcił także Polaków do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz wyjaśnił, że „selfie”, jakie zrobił sobie z nim młody sympatyk, nie było pierwszą tego typu fotografią. Były premier zaznaczył, że bardzo często jest fotografowany przez młodych ludzi, których spotyka w miejscach publicznych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
INNPoland 0 0Wielka awaria w popularnym banku. Niektórym klientom wyzerowało konta
Żółty Tydzień 0 0Jeden organ, 500 funkcji. Taka jest wątroba. Jakie choroby mogą ją zniszczyć?
0 0Chorujesz na jaskrę i uwielbiasz jogę? To połączenie może nie być dobre dla oczu
WYWIAD 0 0"Zachowanie Klarenbacha było chamskie". Posłanka Wiosny wyjaśnia, dlaczego uparcie chodzi do TVP
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno