The Jane, materiały prasowe
Reklama.
Ponieważ w krajach Beneluksu (i wielu innych krajach), stare budynki sakralne można bez przeszkód zasiedlać i aranżować na nowo, ta monumentalna przestrzeń mogła stać się tłem dla luksusowej restauracji. Jej wnętrze zostało oczyszczone i odnowione, ale tylko do pewnego poziomu.
logo
Zdjęcia realizacji studia Piet Boon. Więcej [url=http://www.pietboon.com/en/architecture/detail/restaurant-the-jane-antwerp] tutaj [/url] Piet Boon
Sufity pozostawiono w niezmienionym, obdrapanym stanie, co stworzyło bardzo ciekawy kontrast. To jeden z moich ulubionych zabiegów, zestawienie gładkiego, czyściutkiego tynku z rasową, autentyczną, zabytkową powierzchnią. W odnowionych domach, zbudowanych ze starych kamieni, lub wypalanej ręcznie cegły, stosuje się go dość często.
logo
The Jane, materiały prasowe
Za projekt wnętrza odpowiedzialne jest studio Piet Boon, na którego stronie zgubiłam się chyba na godzinę, przeglądając piękne projekty i realizacje. Ponieważ zarówno kucharze, jak i projektanci są przywiązani do naturalnych materiałów i składników, elementy wyposażenia są zrobione z prawdziwego kamienia, drewna i skóry.
Stara katedra wymagała także odnowienia okien. Nowoczesne, świeckie witraże przedstawiające przeróżne motywy jedzeniowe, a także... pingwiny (!) i motywy biblijne. Ich projektem i realizacją zajęło się fantastyczne Studio Job, a za oświetlenie i dekoracyjny masywny żyrandol odpowiada .PSLab. Warto zobaczyć ich inne realizacje i oczywiście, będąc w Belgii zarezerwować stolik w boskiej restauracji: Jane.
logo
Ekipa kucharzy i pracowników z resturacji The Jane The Jane, materiały prasowe